ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Slavnostní imatrikulace "nováčků" se povedla

úterý, 05 září 2017 | Napsal(a)  J.Mráz, OA | Zpět na 2017/2018 | Zobrazeno: 1248×

Vítejte na gymnáziu!

Popravdě si již zahájení školního roku bez slavnostní imatrikulace ani většina z nás nedokáže představit a s trochou nadsázky se dá se říci, že se ze slavnostního přivítání nových žáků stala jakási společenská a kulturní událost. A ani letos tomu nebylo jinak. 

Již zpočátku dostalo pondělní dopoledne ten správný náboj, když to na pódiu rozpálila čtveřice našich mladých studentů – Jana Čížková, Štěpán Jati, Petr Velc a David Svoboda, kteří si říkají Funky Bonkers, a moderními písněmi, adaptovanými na dechové nástroje, rozproudili všechny přítomné v kapli.

Vzápětí vystoupil na pódiu pan ředitel Antonín Javůrek s úvodní řečí, v níž popřál všem žákům a učitelům mnoho štěstí, síly a píle do následujících školních let a své slovo předal třídní paní učitelce primy -  paní Evě Knoppové. Ta s velkým úsměvem na tváři přivítala postupně všechny své žáky. 

Ještě než mohla přivítat své nové studenty paní učitelka Leona Bačovská, tak se nám na pódiu ukázala další talentovaná studentka našeho gymnázia – Míša Krejzková, jež předvedla ze svého repertoáru číslo s mažoretkovou hůlkou.

Poté paní učitelka Leona Bačovská přivítala své energické studenty sportovní třídy – tedy 1. B. Následovalo další vystoupení, tentokráte pěvecké. Na pódiu zazpívala velmi mladá a talentovaná Lucka Dorňáková za doprovodu pana učitele Základní umělecké školy Jeseník pana Jiřího Svobody, za což mu tímto patří poděkování.

A konečně jsme měli šanci poznat i nové tváře žáků 1. C, kteří do školního roku 2017/2018 vkročí s třídní paní učitelkou Renatou Blaškovou.

Ke konci nám opět zahrálo kvarteto Funky Bonkers a roztančili tak přihlížející na horních balkónech. Úplný závěr patřil panu učiteli Liboru Malému, který si postupně seřadil nováčkovské třídy na pódium, aby jim pořídil fotku, na kterou budou za pár let s nostalgií vzpomínat. Závěrem bych použil slova, která padla z úst paní učitelky Evy Jedličkové – „Jsme seriózní škola, která nabízí kvalitní vzdělaní, ale nejen to, umíme se i bavit a užijete si zde spoustu legrace“. Všem žákům tedy přeji, aby si to vzdělávání se na našem gymnáziu uměli okořenit špetkou legrace.  

Jiří Mráz, oktáva A

Na fotky pana profesora Malého se můžete podívat zde.

Naposledy změněno úterý, 05 září 2017 19:30
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

sobota 23. září 2017

nyní se nevyučuje
« Září 2017 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.