ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Ha, Ivan!

| Zobrazeno: 1319×

 

Poslední páteční ráno roku 2015 nás svou návštěvou poctila Mrazíkova garda v čele s Marfušou. Prvně nás oslnila krása Ivánka hledajícího svou sexy nevěstu, následovaná hlavní hvězdou ranního představení – dědečkem Hříbečkem. Na konci nás, všechna děvčata, čekalo určitě velké zklamání, neboť Ivánkovou volbou nebyla žádná z přítomných, ale štěstí padlo na Marfušu s líci červenými jako rajčata a hlasem ostrým jako břitva. Toto alternativní provedení známého Mrazíka nás velmi pobavilo a těšíme se na příští rok. Nezbývá než poděkovat hercům, hudebnímu doprovodu a paní Svobodové, která celé představení zinscenovala. Veselé Vánoce

Michaela Charvátová, Anna Černěková

V pátek 18. prosince jako každým rokem jsme se i dnes sešli ve vestibulu našeho gymnázia, abychom společně otevřeli Betlém a tím přivítali Vánoce. Pravda, ideálních bílých Vánoc se nejspíš nedočkáme, venku nepanuje krutá zima, cesty nepokrývají metry sněhové pokrývky a námraza nám zatím nebrání v bezpečné chůzi. I přesto je naše škola místem obklopeným vánoční atmosférou. Ve třídách jsou pověšené ozdoby, světýlka vánočních stromků osvětlují okolí a studentstvo i kantoři jsou zahaleni ve vánočním oblečení. Několik studentů z divadla Nezakopneš pod vedením paní Svobodové se však letos obléklo vánočněji než ostatní. Rozhodli se zinscenovat známou ruskou pohádku Mrazík, která se jistě objeví později na našich televizních obrazovkách. Jejich desetiminutová scénka byla příjemným zpestřením jinak ospalého a otupělého rána. Kostýmy byly opravdu propracované, zvláště zjev Marfušky se nám vryl do paměti na několik dalších dní a krása Ivánka samozřejmě oslnila všechny přítomné dívky. Mrazík v podání pana učitele Bartoně zafungoval jako seznamka a spojil dva na první pohled naprosto odlišné charaktery – ošklivou, ač bohatou Marfušku, a krásného Ivánka. Dnešní ráno tedy bylo důkazem toho, že protiklady se přitahují. Nutno však dodat, že Ivánek neoplýval velkým altruismem a skromností, a tak můžeme předpokládat, že snad našel svou osudovou lásku a žil takříkajíc šťastně až do smrti. Kromě zhlédnutí tohoto alternativního konce jsme si mohli zazpívat spolu se třídou sexta A pod vedením paní učitelky Bartoňové, jež tvořila hudební složku. Následně jsme před hlavním vchodem slavnostně otevřeli Betlém. Ten letošní je na rozdíl od ostatních let atypický svým velkým rozměrem  - každý, kdo půjde okolo, jej v okně jistě nepřehlédne. Závěrem jen stačí popřát krásné Vánoce, plné lásky, pohody, vánočního cukroví a alespoň několika sněhových vloček. Na viděnou příští rok.

J. Tillová

Tradiční otvírání betlému

Jako již tradičně před Vánocemi jsme se sešli ve vestibulu na Otevírání betlému. Tento rok si pro nás divadelní uskupení připravilo parodii na Mrazíka. Kromě originálních a vtipných hlášek měl největší úspěch konec, kdy Marfuša dostala za manžela Ivánka. Po velkém potlesku jsme se přesunuli před budovu gymnázia. Zde nás čekalo další překvapení. Na rozdíl od předešlých let, kdy byl Betlém tvořen malými figurkami, jsme se dívali na papírové sochy v životní velikosti. I když venku nebyl sníh, stejně jako na mě určitě i na ostatní dýchla silná vánoční atmosféra a zpříjemnila poslední páteční ráno školy roku 2015.

Alice Kopecká, třetí C

Na fotky se můžete podívat zde

Naposledy změněno pondělí, 21 prosinec 2015 09:48
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pondělí 24. září 2018

« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl