ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

A ještě dva ohlasy na vánoční akademii

| Zobrazeno: 607×

Vánoční akademie ve třech slovech? Hudba, tanec, zábava!

Letos to opravdu stálo zato. Každé představení mělo nějaké to své nej. Například tu byla nejlepší filmová adaptace od primy A (skončili 3.), nejlépe zpracovaný klip (Kvarta A - "Měšták", skončili druzí) nebo nejdrsnější souboj mužů a žen v podání sexty A (1. místo). Celou akademii sjednocovala známá dvojice z večerníčků - Mach a Šebestová (Mach, Pňáček). Nebýt toho, že mi "Šebestová" lezla do záběru, byla by to dokonalá uvaděčská dvojka. Dokonce měli i úvodní scénku. S Machem si celá škola zazpívala písničku Kozel a s Karolínou Furmánkovou Ó tanenbaum a We wish you a Merry Christmas.

 

Dokonce nás poctil svou návštěvou i učitelský skotský taneční soubor. Jejich výkon byl nesrovnatelný s ostatními a proto byli postaveni mimo soutěž. Nebýt tohoto opatření, byla první příčka jejich. Porota to i tak neměla vůbec lehké. Každá třída přišla s něčím neotřelým. Kvintáni trochu předběhli dobu s hopsajícími velikonočními vejci nebo to byly vánoční baňky? Terciáni nás lehkým žertem upozornili na problematiku hledání zločinců v zahraničí. S vývojem hudby a tance (a také se současnou činností Grinche) nás byť obšírně obeznámila 3.C. Moje třída vsadila na čistě pánskou formaci. Byl to dobrý tah.

Celou akci uzavřeli havajské tanečnice a tanečníci z oktávy A. Byl to vskutku hodnotný zážitek.

Magdalena Kuchejdová, EA

Dne 22. prosince 2015 se na našem gymnáziu, stejně jako každý rok v tomto předvánočním čase, konala vánoční akademie. Akci nápaditě zahájili (a poté
i moderovali) Mach a Šebestová s jejich plyšovým psem Jonatánem, který hned na začátku pravděpodobně utrpěl otřes mozku.

Akademie se letos zúčastnilo celkem devět tříd a vystoupení byla již tradičně především taneční. Mohli jsme vidět například tanec ,,vánočních Umpalumpů“ v čele s Willy Wonkou, maorskou haku, hoodie dance, pásmo tanců inspirované různými hudebními žánry nebo tanec potápěčů. Nechyběli samozřejmě ani učitelé – ve svých vlastnoručně vyrobených slušivých kiltech předvedli impozantní skotský taneček. Letos jsem si nově také zazpívali. Společně s již známou Karolínou Furmánkovou, která se statečně chopila mikrofonu, zpívala celá škola dvě koledy – německou
O Tannenbaum a anglickou We Wish You a Merry Christmas.

I tento rok se, myslím, akademie vydařila, snad každý se vystoupeními aspoň trochu pobavil a samozřejmě jsme se jako vždy přecpali Bon Pari. Chtěla bych poděkovat všem, co se nebojí vystoupit před publikem a hlavně těm, kteří akademii organizují a vymýšlejí choreografie, protože z vlastní zkušenosti vím, že to mnohdy není jednoduché. Doufám, že se tato akce bude konat i v příštích letech a že se jí my studenti budeme i nadále účastnit s takovým nadšením a radostí, jako to bylo doteď.

K.Konečná, QA

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pondělí 24. září 2018

« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl