ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Lyžařský kurz TA

| Zobrazeno: 1290×

                         Lyžařský kurz Tercie A

   Ve dnech 18. - 22. ledna jsme vyrazili na lyžařský kurz, který se konal v Lipové na Lázeňským vrchu. Každý den na nás v ranních hodinách čekal autobus, který nás odvezl do Lipové.

  

 První den, když jsme dorazili na místo, jsme byli rozděleni do několika skupin. Skupinu snowboardistů měl pod vedením pan učitel Vodák, který se střídal s panem Pavelkou. Skupinku začátečních lyžařů si vzala na starost paní Mišunová a poslední skupinkou byli zkušení lyžaři a ty vedla paní učitelka Formánková. Samozřejmě, že první den někteří lyžaři "machrovali" na svahu před začátečníky, ale to by bez toho nebylo ono. První den jsme taky museli snad všichni ochutnat místní párek v rohlíku. A absolutní rekord trhl náš spolužák Radek, který zvládl spořádat až 7 párků v rohlíku za den. Největší komedie snad pro všechny bylo nasednout na "pomu"! Nejlépe to vyřešila Natka, která sundala snowboard a šla pěšky. Udělala si prostě takový menší výšlap. 

   O dva dny později se k nám přidal i náš pan třídní učitel Bartoň. Snad všichni jsme byli zvědaví, jak jezdí na lyžích a mile nás překvapil a všichni jsme koukali s otevřenou pusou. Pan Bartoň umí prostě vše. 

   Středa byla nejhorší den, co se týče pádů. Není snad nikdo, kdo by ten den nespadl. Nejvíce padali snowboardisti, protože se učili obloučky. Ve středu nám také paní učitelka Mišunová oznámila, že poslední den bude ve formě karnevalu. Do pátku jsme si měli připravit masku.

   Ve čtvrtek jsme byli všichni unavení, zničení a tak se nám nechtělo nic dělat. Všechny bolely ruce, nohy a snowboardisty asi nejvíc zadek neboli "prcina" jak řekl pan Bartoň. 

   A nastal poslední den a to pátek. Byl to asi nejchladnější den a tak se nám moc jezdit nechtělo. Jak jsem už říkala, poslední den byl ve stylu karnevalu. Každý z nás si něco připravil. Na svahu jsme mohli vidět:

Sněhurku a 7 trpaslíků, kočičku, myš, Marfušku z Mrazíka, čerta, čmeláka, hawajskou princeznu, kovboje, Harryho Pottera, Janču Mrázovou jako Berču Novotnou a Berču jako Janču, vojáka a mnoho dalších. Samozřejmě, že i učitelé si připravili nějakou masku. Pan učitel Pavelka a pan učitel Vodák byli Muži v černém a paní Mišunová byla hlavní fotografka a taky růžová víla. Tento den se nám líbil asi všem nejlépe. Byl takový pohodový, všichni jsme si mohli lyžovat, jak chceme. Teda až na našeho spolužáka         Tobiáše, který si moc nezalyžoval,protože se mu rozbily lyže a tak si s každým kdo byl na vleku dával "Hi five".

   A tímto bych chtěla poděkovat za svoji třídu učitelům, že nás něco naučili a že to tam s námi těch 5 dní vydrželi a doufáme, že se jim výcvik líbil tak jak nám. Budeme se těšit na další v kvintě. 

                                 Simona Kamešová, Tercie A

Foto z akce zde

 

Naposledy změněno středa, 27 leden 2016 12:23
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pondělí 24. září 2018

« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl