ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Chcete se podívat třeba na Island nebo do Řecka a nemáte peníze? Pozdě... Ale 20.4.20107 jste mohli...

| Zobrazeno: 920×

A jak je to možné? Přece díky projektu sekundy Žijeme v Evropě, který představil zemí hned šest - Chorvatsko, Řecko, Ukrajinu, Island, Belgii a Rakousko. Na fotografie se můžete podívat zde, Pokud kliknete na "Číst dál ...", můžete si přečíst články a postřehy z projektu.

Ve čtvrtek 20. dubna proběhl projektový den sekundy A ,,Žijeme v Evropě´´. Ptáte se, o co jste přišli?                                                        

Mohli jste se například podívat, jak to chodí v chorvatských hotelech. Tuto scénku a stánek spolu s prezentací o Chorvatsku si připravilo několik chlapců ze sekundy. Zajímavosti a fakta o Rakousku nám vylíčila další skupinka ve večerních zprávách. U nich jste se mohli občerstvit vídeňskou kávou nebo ochutnat sachr dort. Vědci z Černobylu, kteří za námi přijeli z Ukrajiny, nám povykládali o černobylské havárii i o mnohých dalších zajímavostech na Ukrajině. Nabídli nám také pirožky či boršč. Chtěli jste se vždy podívat do Řecka, ale nikdy se vám to nepovedlo? Ve čtvrtek jste v prezentaci děvčat ze sekundy mohli nahlédnout do každodenního života Řeků a pochutnat si na tradičních jídlech, jako je třeba balkánský sýr.

 Máte občas chuť dát si belgické pralinky či vafle? I to se některým návštěvníkům povedlo. U toho si mohli vyslechnout povídaní belgických poslanců, kteří nám v telenovele povídali o Belgii. Propásli jste také možnost nahlédnout do cestovní kanceláře Iceland Tour. Delegátky prozradily turistům i návštěvníkům spoustu zajímavostí o Islandu. U stánku této skupinky rodiče i děti ochutnali islandskou lékořici nebo pravé islandské pochoutky.

Možná některé z vás teď mrzí, že propásli prezentace spojené se scénkami a že nemohli ochutnat speciality, které měli žáci ve svých stáncích. Letošní projektový den dopadl skvěle a všechny děti předvedly úchvatné výkony.

Natalie Stern, SA

Naposledy změněno úterý, 02 květen 2017 08:50
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 21. říjen 2018

nyní se nevyučuje
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.