Vytisknout tuto stránku

Legoland 2017

| Zobrazeno: 752×

Začal nám nový školní rok a nejlepší by bylo si ho hned ze začátku nějak zpříjemnit, proto jedeme na výlet do Legolandu v Německu!

Jelikož jsme jeli místo školy, museli jsme dodržet studentský program, a to první zastávkou v Techmanii v Plzni. Tahle návštěva nám nahradila hodiny fyziky, chemie a matiky. V planetáriu jsme se podívali na krátký film s názvem: Sen létat. Následně jsme jeli k hranicím s Německem na ubytovnu Přimdu, kde jsme se rozdělili do pokojů a šli spát.

                                                

Vstali jsme brzy ráno a vyjeli do Německa. Cesta uběhla rychle, a než jsme se pořádně probrali, byli jsme v Günzburgu.  Po příjezdu jsme se rozdělili do skupin a rozutekli se do obrovského areálu. Některé atrakce nám opravdu školu nahrazovaly. Dobové stánky a obří horská dráha připomínající dějepis, hudební nástroje s vodou hudebku a velká výrobna lega, zachycující malé části umění, výtvarnou výchovu. Zrcadlová bludiště nebo laserová dráha nám nemálo zamotaly hlavy. Na pouťových atrakcích se některým z nás podařilo vyhrát plyšovou hračku. Nám se podařilo vyhrát plyšového draka, kterému jsme daly jméno Hugo.Na začátku dne vypadalo počasí skvěle, ale odpoledne se trochu rozpršelo. To nás ale neodradilo a my si to naplno užili i na vodních atrakcích, kde nám byla trochu zima. Jídlo taky nebylo nejhorší.

V areálu Legolandu najdete plno stánků s občerstvením. Stihli jsme ochutnat vafle s jahodami nebo třeba pizzu. Najdete tam ale i restaurace nebo gril, kde máte opravdu velký výběr z různých jídel. Nejvíce času se ale strávilo v obchodech se suvenýry, kde jsme si mohli koupit různé lego stavebnice, plyšáky, školní potřeby a další „blbosti“ z lega. Z Německa jsme vyjeli v sedm večer a mířili k českýmh hranicím. Domů jsme se vrátili kolem páté hodiny ranní.

Zájezd jsme si velmi užili a těm, kteří tam ještě nebyli, opravdu doporučujeme to příští rok zkusit.

Vendula Hamalčíková, Anita Nepejchalová, tercie A

Na fotografie z Legolandu se můžete podívat zde.

Naposledy změněno úterý, 10 říjen 2017 19:49