ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Den otevřených dveří očima průvodkyň

| Zobrazeno: 719×

Stejně jako každý rok se i letos otevřely dveře našeho gymnázia všem potencionálním budoucím studentům i široké veřejnosti. Program byl opravdu bohatý a velmi různorodý, a tak si zde na své musel přijít opravdu každý.

Letošní specialitou a asi největším lákadlem byli stážisté z 6 zemí světa (Ruska, Gruzie, Indonésie, Brazílie, Indie a Číny). U jednotlivých stanovišť mohli návštěvníci ochutnat jejich tradiční jídla (nás nejvíce nadchly smažené banány z Indonésie), podívat se na exotické národní kroje, napsat něco cizí abecedou nebo se nechat tetovat a hlavně si s nimi popovídat.

Dále se návštěvníci jako již tradičně mohli podívat do chemické laboratoře, kde paní učitelky společně s žáky předvedli několik dechberoucích pokusů, o které je vždy velký zájem, a do učebny biologie a biologické laboratoře, kde si mohli návštěvníci vyzkoušet třeba práci s mikroskopem a prohlédnout si takto zblízka několik desítek různých exemplářů nebo se třeba podívat na embryo savce.

V učebně fyziky zjistili, že s fyzikou souvisí naprosto všechno a ani hudba není výjimkou, poslechli si jeden a ten samý tón zahraný jednotlivými nástroji a mohli sledovat, jak se mění záznam v podobě více či méně pravidelné sinusoidy. Ve třídě kvintě A se mohli vrátit zpátky v čase a zábavnou formou si zopakovat dějepis.

Ve třídách sextě A a 3. C si mohli procvičit své znalosti angličtiny a ruštiny, zahrát si a zazpívat. Nechybělo ani vyprávění našich studentů o jejich studiu v USA a Německu, kteří zájemcům ukázali pořízené fotografie, povyprávěli zážitky a zodpověděli nemálo dotazů, dobová kavárna, kde si návštěvníci odpočinuli a nabrali energii třeba na únikovou hru, kde se pokusili otevřít pirátský poklad nebo program v tělocvičně, kde společně s našimi sportovci mohli balancovat na slackline, přeskočit/přelézt/jakkoli se přeplazit přes metr a půl vysokou barikádu nebo se pokusit zdolat umělou lezeckou stěnu.

V učebně výtvarné výchovy mohli zhlédnout stínové divadlo a poslechnout si kytarový kvartet. A v 1. B na ně čekala 3D tiskárna a roboti, jeden z nich i NAO robot provádějící nespočet (dříve výhradně lidských) činností.

Po celý den zde panovala příjemná a veselá atmosféra a návštěvníci odcházeli s úsměvy na tváři. Den otevřených dveří se podle nás opět vydařil a všichni se už určitě těší na příští ročník.

Silvie Zbořilová, Lucie Raifová, oktáva A

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.