ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Duch lorda Cantervilla očima primánů

| Zobrazeno: 536×

V pondělí 26. února navštívili žáci nižších ročníků našeho gymnázia představení školního divadelního spolku Nezakopneš Duch lorda Cantervilla. Pod vedením paní učitelky Janské se opět představili naši žáci a studenti v autorské dramatizaci slavné povídky Cantervillské strašidlo Oskara Wilda.

A jak zhlédnuté představení hodnotí naši nejmenší?

„Strašidlo cantervillské bylo nádherně zpracované představení studentů našeho gymnázia. Vtipná atmosféra všem zvedla náladu a herecké výkony našich spolužáků byly překvapující. Originální divadelní představení nadchlo od nejmenších po učitele. Děkujeme hercům za zpříjemnění pondělního dne.“

Kateřina Bicanová, Karolína Hoczová, Klára Kroupová, Ema Cenková

„Dne 26. února jsme se se školou vypravili na divadelní představení hry O. Wilda Strašidlo cantervillské. Hru nacvičili členové dramatického kroužku pod vedením paní učitelky Janské. Již po první scéně jsme věděli, že představení bude zajímavé. Hra se nám moc líbila, připadala nám vtipná i poučná. Byli bychom rádi, kdyby si žáci nacvičili další podobné dílo se skvělým hereckým výkonem a velkým nasazením.“

Zuzana Tulisová, Markéta Halasová, Adéla Černochová, Lucie Argirovská

„ V divadle se setmělo, náhle na jeviště vstoupily dvě osoby. Zaječely a zase se setmělo. Opona se otevřela a stál tam číšník a v křesle seděl mladý muž. Ten číšník se jmenoval Albert a ten pán Henry. Henry byl pánem sídla a prodal ho bohaté americké rodině se třemi dětmi. Albert je upozornil, že v sídle straší. V noci se zjevily tři krásné dívky a po nich i samotný Sajmon Cantervillle. Henry se zamiloval do Virginie, dcery Američanů. Došlo i na seanci a vše se vtipně rozuzlilo. Hra se nám moc líbila.“

Dušan Bednář, Vojtěch Gryga, Tomáš Baroš, Denys Kuzyk

„ Celé představení se nám líbilo, mělo zajímavý a napínavý děj. Výkony herců nás velmi překvapily. Postavy měly krásné a originální kostýmy, které dokreslovaly děj. V pozadí visely umělecky pojaté obrazy předků, kteří v domě strašili. Moc jsme se pobavili.“

Ondřej Tomášek, Matěj Raif, Vojta Christmann, Adam Haška

„ Příběh vypráví o rodině Američanů, kteří koupili staré anglické sídlo Canterville. Avšak v tomto zámku straší. Nevychovaní Američané se ducha nebojí a nechovají k němu žádnou úctu. Jen Virginie zamilovaná do sira Henryho má se strašidly soucit. Vše nakonec dobře dopadne. Představení se nám moc líbilo.“

Daniel Neuwirth, Martin Horký, Lukáš Filípek, Adrien Stojčev

Jeseník 27. února 2018, Eva Knoppová, vyučující českého jazyka

Naposledy změněno středa, 28 únor 2018 08:03
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 23. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl