ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Koncert Studenti sobě

| Zobrazeno: 647×

 

 1. 4. 2018, 16:55. Místa v jesenické Klášterní kapli jsou už skoro obsazená. Pohodlně se usadíme, obdivujeme paprsky slunce pronikající vitrážovými okny a nemůžeme se dočkat koncertu. Ne jen tak ledajakého. Dnes se totiž koná jubilejní 10. ročník koncertu Studenti sobě.

Očekávání byla veliká. Všichni účinkující je ale naplnili, dokonce snad i předčili. Vystoupení byla krásná. Navíc se celý koncert nesl v duchu známých skladeb a písniček, a tak si určitě mnoho z nás celou dobu v duchu zpívalo. Koncert nádherně zahájil Libor Alföldi klavírním zpracováním Fantoma opery od skladatele A. L. Webbera. Dále se představili dva mladí talenti - Vojtěch Gryga se zpěvem písničky Angie skupiny The Rolling Stones a David Svoboda, který Vojtu doprovázel na kytaru. Po klavírní verzi písně Show must go on v podání Aničky Bicanové a Adély Malé už byla na řadě Beáta Pauková se zpěvem písničky Royals. Beu doprovázel na kytaru pan učitel ze ZUŠ, Jiří Svoboda. Po zpěvu jsme si znovu poslechli dva klavíry - tentokrát zahrály Natálka Stern a Bety Szarowská mix písniček od ABBY. Jako první recitátorka tohoto koncertu se představila Tina Pastuchová s úryvkem z knihy Deník Anny Frankové. Následovalo další klavírní vystoupení - Hanka Mašková a Anežka Konečná se skladbou Doba katedrál od skladatele Richarda Kočanteho. Pak přišli na pódium Dan Dutka a Marie Straková, kteří zahráli na akordeony Tango od Ladislava Němce. Následovalo úžasné vystoupení kvinteta ve složení Anička Rotterová a Dominika Šároši - zpěv, Adam Weber - kytara, Honza Rokyta - violoncello a Iva Vondrušková - klavír. Poslechli jsme si od nich známou písničku Demons kapely Imagine Dragons. Dalším recitátorem byl David Zbořil - přednesl úryvek z Deníku úplně obyčejného upíra. Na pódiu ho vystřídala Marie Straková, tentokrát bez Dana, a zahrála skladbu Buggati step od Jaroslava Ježka. Předposlední vystoupení patřilo Pavle Kubáňové, která zazpívala píseň Riptide od Vance Joy. Také Pavlu doprovázel na kytaru pan učitel Svoboda. Po tomto vystoupení pronesl projev pan ředitel Antonín Javůrek. Poděkoval všem účinkujícím a v neposlední řadě Matěji Noskovi, předsedovi Studentské rady, který měl jistě s organizováním koncertu spoustu práce. Jako poslední se představilo jesenickému publiku již známé uskupení Funky Bonkers, jehož členové jsou Štěpán Jati (a jeho trubka), Janča Čížková (se saxofonem), Petr Velc (a jeho tuba) a David Svoboda (s bicími). Zahráli tři skladby - Mission Impossible od L. Schifrina, kubánskou píseň The Peanut Vendor – El Manisero, která je podle Štěpánových slov ,,starší než všichni členové Funky Bonkers dohromady“, a ,,hitovku“ Gangnam Style. Nemůžu zapomenout na Elišku Dihlovou a Štěpána Jatiho, kteří nás celou akcí nápaditě a s vtipem provedli a koncertu tím dodali tu pravou atmosféru.

Koncert Studenti sobě byl zkrátka opět skvělý - plný talentovaných zpěváku, hudebníků a recitátorů. Už teď se těšíme na další, 11. ročník.

Fotografie z akce najdete zde.

Naposledy změněno pátek, 13 duben 2018 06:27
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

sobota 22. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl