Vytisknout tuto stránku

Koncert Studenti sobě

| Zobrazeno: 728×

 

  1. 4. 2018, 16:55. Místa v jesenické Klášterní kapli jsou už skoro obsazená. Pohodlně se usadíme, obdivujeme paprsky slunce pronikající vitrážovými okny a nemůžeme se dočkat koncertu. Ne jen tak ledajakého. Dnes se totiž koná jubilejní 10. ročník koncertu Studenti sobě.

Očekávání byla veliká. Všichni účinkující je ale naplnili, dokonce snad i předčili. Vystoupení byla krásná. Navíc se celý koncert nesl v duchu známých skladeb a písniček, a tak si určitě mnoho z nás celou dobu v duchu zpívalo. Koncert nádherně zahájil Libor Alföldi klavírním zpracováním Fantoma opery od skladatele A. L. Webbera. Dále se představili dva mladí talenti - Vojtěch Gryga se zpěvem písničky Angie skupiny The Rolling Stones a David Svoboda, který Vojtu doprovázel na kytaru. Po klavírní verzi písně Show must go on v podání Aničky Bicanové a Adély Malé už byla na řadě Beáta Pauková se zpěvem písničky Royals. Beu doprovázel na kytaru pan učitel ze ZUŠ, Jiří Svoboda. Po zpěvu jsme si znovu poslechli dva klavíry - tentokrát zahrály Natálka Stern a Bety Szarowská mix písniček od ABBY. Jako první recitátorka tohoto koncertu se představila Tina Pastuchová s úryvkem z knihy Deník Anny Frankové. Následovalo další klavírní vystoupení - Hanka Mašková a Anežka Konečná se skladbou Doba katedrál od skladatele Richarda Kočanteho. Pak přišli na pódium Dan Dutka a Marie Straková, kteří zahráli na akordeony Tango od Ladislava Němce. Následovalo úžasné vystoupení kvinteta ve složení Anička Rotterová a Dominika Šároši - zpěv, Adam Weber - kytara, Honza Rokyta - violoncello a Iva Vondrušková - klavír. Poslechli jsme si od nich známou písničku Demons kapely Imagine Dragons. Dalším recitátorem byl David Zbořil - přednesl úryvek z Deníku úplně obyčejného upíra. Na pódiu ho vystřídala Marie Straková, tentokrát bez Dana, a zahrála skladbu Buggati step od Jaroslava Ježka. Předposlední vystoupení patřilo Pavle Kubáňové, která zazpívala píseň Riptide od Vance Joy. Také Pavlu doprovázel na kytaru pan učitel Svoboda. Po tomto vystoupení pronesl projev pan ředitel Antonín Javůrek. Poděkoval všem účinkujícím a v neposlední řadě Matěji Noskovi, předsedovi Studentské rady, který měl jistě s organizováním koncertu spoustu práce. Jako poslední se představilo jesenickému publiku již známé uskupení Funky Bonkers, jehož členové jsou Štěpán Jati (a jeho trubka), Janča Čížková (se saxofonem), Petr Velc (a jeho tuba) a David Svoboda (s bicími). Zahráli tři skladby - Mission Impossible od L. Schifrina, kubánskou píseň The Peanut Vendor – El Manisero, která je podle Štěpánových slov ,,starší než všichni členové Funky Bonkers dohromady“, a ,,hitovku“ Gangnam Style. Nemůžu zapomenout na Elišku Dihlovou a Štěpána Jatiho, kteří nás celou akcí nápaditě a s vtipem provedli a koncertu tím dodali tu pravou atmosféru.

Koncert Studenti sobě byl zkrátka opět skvělý - plný talentovaných zpěváku, hudebníků a recitátorů. Už teď se těšíme na další, 11. ročník.

Fotografie z akce najdete zde.

Naposledy změněno pátek, 13 duben 2018 06:27