Kalendář akcí

 • 27. září 2013 – pátek +

  Zahájení oslav - slavnostní koncert Smyčcového orchestru ZUŠ Jeseník - Kongresový sál 19.00 hod - vstupné dobrovolné

 • 28. září 2013 – sobota +

  1) V 9:00 - slavnostní česko-německá mše v katolickém kostele - Mons. Anton Otte a otec Pavel Schwarz

  2) Netradiční průvod účastníků výročí od budovy gymnázia městem na  Masarykovo náměstí  - v 10:30 shromáždění před gymnáziem

  3) Kulturní program na Masarykově náměstí - 9:00 – 18.00

 • Den otevřených dveří 10.00-12.30 hod +

 • Den otevřených dveří +

 • Den otevřených dveří 2014/Gymnázium Jeseník +

 • Coca Cola CUp - 1. kolo dívky ZŠ/Supíkovice +

 • 1

Novinky

Fotografie ze skvělého koncertu "Studenti sobě" najdete v detailu pod článkem.

 

Ano, je to tak, ve dnech 27. srpna až 15. října mohou příznivci kultury zhlédnout výstavu, která se koná poprvé za sto let – u příležitosti 100. výročí založení jesenického gymnázia vystavují fotografie a obrazy pedagogové gymnázia v Jeseníku.

Nebude na škodu zabrousit i do dávné historie: na německém státním reálném gymnáziu se kreslení učilo jen zřídkakdy, patřilo k nepovinným předmětům. Až po 2. světové válce nalezl tento předmět na českém gymnáziu odpovídající místo jako součást komplexní výchovy studentů. Prvním profesorem byl malíř Jan Krejčí, až do roku 1948, kdy byl ve vykonstruovaném politickém procesu odsouzen k mnoholetému žaláři a jeho jméno z povědomí učitelského sboru školy vymizelo. Po něm na školu přišel Jan Orlík, mimořádná osobnost, která dvě desítky let oslovovala nejen své žáky, ale i jesenickou veřejnost. I on však musel za své postoje v roce 1968 školu z politických důvodů opustit. V 70. letech se tak vystřídaly tři vyučující, aby nakonec vinou překotných reforem byla výtvarná výchova na gymnáziích vůbec zrušena. V roce 1991 ji obnovila Hana Jurková a po svém odchodu do soukromé sféry ji nahradili dnešní vyučující: Jiří Bartoň a Michaela Svobodová, oba členové Jesenické výtvarné skupiny.

 

 

Ve středu 18. září se naše třída kvarta A zúčastnila televizního pořadu Bludiště. Autobus pro nás přijel v deset hodin a vyjeli jsme směrem Ostrava. Cesta trvala celkem 2 h 30 min, a když se někteří probrali ze spánku, už jsme parkovali u budovy ČT1. Po výstupu z autobusu nás uvítala asistentka, která nám byla k dispozici celý den a odvedla nás do naší šatny. Tam už se odpojil soutěžní tým složený z Jirky Mráze, Honzy Bedeče, Martina Mokrého a mě, Marti Kouřilové, šli jsme se převléct do soutěžního úboru (za červený tým) a potom jako profesionálové do maskérny...

 

Jako každoročně tak i letos naše škola přivítala nováčky v kapli - třídy prima A (nižší gymnázium) a 1.C (vyšší gymnázium). Už před začátkem ceremoniálu byly vidět obavy, nervozita, ale i nadšení a to jak ze strany nových studentů, tak i ze strany účinkujících. Právě ti program proložili svými vystoupeními. 

 

Novinky

 • 1

Dotazy