ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Výlet No. 4

| Zobrazeno: 2250×

 Je to letos poprvé, co byl na má bedra uložen úkol skromnými řádky popsat náš v mnohém jistě interesantní školní výlet. Předem se očitým svědkům – mým spolužákům omlouvám, zda zde podávám jakkoli vlivem časového a kulturního posunu zkreslené informace a neúplná fakta, či článek až příliš subjektivně zabarvuji.

   Idea navštívit právě ta, a ne jiná místa se zrodila již dávno, v průběhu uplynulých let, ale ve snaze ušetřit vás, čtenáře, mého nudného a zdlouhavého popisu příprav a etapovaného vybírání nutného oběživa - chcete-li merglí, počnu svůj výčet až nedělí 2. Června, konkrétně osmou hodinou ranní, kdy se naše třída, až na pár výjimek, společně s pedagogickým doprovodem, čítajícím našeho pana třídního Bartoně, a paní Svobodovou, nachází na parkovišti u gymnázia, a bez zbytečných průtahů a dlouhých proslovů nasedá do přistaveného autobusu. Povětšinou plni optimismu cítíme pod nohama naskakovat motor a prosti stesku na čas opouštíme rodnou hroudu (pro přespolní jen hroudu).

   Sice bych byl možná schopen popsat vám každý patník, či pocestního prodejce pomerančů, jež jsme při jízdě míjeli, ale raději se přesuneme až k první zastávce, obci Milostovice, jejíž poloha je mi možná právě proto, že se zde nachází pásmo předválečného opevnění, jež jsme shlédli, z důvodu důsledného vojenského utajení těchto objektů zcela neznámá. Čas v těch místech strávený, je, podotýkám, jediný, kdy na naše hlavy nedopadá déšť a vidíme alespoň cáry modré oblohy. Následně nás čekala už jen polední zastávka v Globusu u Opavy, jíž jsme přežili bez ztrát na životech a poté prohlídka technického muzea v Kopřivnici.
   V odpoledních hodinách se již vyskytujeme v areálu campu v Rožnově pod Radhoštěm a každý se s trochu jinou mírou nadšení a zklamání zabydluje do své chatky – ty jsou situovány po dvou pokojích s třemi, nebo dvěma lůžky. Následovala už jen krátká procházka po zmíněném městě, společná večeře v campové jídelně a poté volný čas večerní, jenž každý trávil trochu jinak, a proto toto údobí nemohu dobře popsat, neb bych tak nemohl činit zcela objektivně.
   Druhého dne jsme se opět každý v jiné míře zadostiučinění společně sešli v jídelně při snídani, kde nám byl z úst pana Bartoně vyložen denní plán, jenž se z původní cesty na horu Radhošť, bohužel, či bohudík, vlivem relativně nepříznivého počasí, změnil na návštěvu Zoo Lešná, kde jsme dleli až do raných odpoledních hodin. Po zjištění, že stávající meteorologická situace již nedojde zlepšení, jsme se rezignovaně přesunuli zpět do campu: opět letmá večeře a opět nepopsatelné večerní…program.
   V úterý, tedy v den poslední, jsme ještě byli oblaženi návštěvou známého Rožnovského skanzenu, zajisté zahaleného v deštivý mrak, a pak jsme opět viděni, jak kvapně, vlivem nočního obligátního deště vytopeným autobusem opouštíme místo činu. Dorážíme k zámku Hradec nad Moravící, kde si vychutnáváme prohlídku, no, jeho veřejnosti přístupné části. Pár chvil na to znovu zastávka u nám již známého Opavského obchodního domu, nákup surovin nutných k přežití dlouhé cesty do domácích končin. Tyto nalézáme, jak jinak, než obaleny v mlze a vlezlém dešti.
   Inu, byť nám možná počasí a sody okolností nepřály, troufnu si říci, a doufám, že nemluvím jen za sebe, že se nám tento výlet stal v mnohých, často nečekaných oblastech poučným, a budeme na něj dlouho, s láskou, no, vzpomínat. 

Martin Mokrý, KA

album - rajce.net › gymjes › Výlet KA 2013

Naposledy změněno neděle, 09 červen 2013 20:02
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 19. prosinec 2018

nyní se nevyučuje
« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2018
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.