ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Osmý titul šampiona FIRST LEGO League je opět na naší škole!

| Zobrazeno: 3674×

 Je tu podzim, padá listí, občas padají i roboti. Prostě již poosmé začala v září sezóna soutěže FIRST LEGO League. Jak se blíží listopad, napětí vzrůstá a ve škole trávíme čím dál tím více času. Občas i celé volné dny. To se nedá stihnout! A nakonec se to na poslední chvíli přece jen stihne. Už poosmé.

Letos máme ve škole opět dva soutěžní týmy – zkušený tým, který s mírnými obměnami pod vedením p. Chasáka funguje úspěšně už šestým rokem a který tvoří 13 studentů od sekundy po septimu, přičemž ti nejstarší už pracují v roli koučů. Jednoho svého člena dokonce tým R.U.R. vyslal do Dánska, V. Tomas pracuje letos jako kouč FLL týmu v Langeskov Skole. V září vznikl na naší škole nový tým CO3 ze studentů sekundy a tercie, který si předsevzal navázat na úspěchy starších CO2. Oba týmy pracují jako kroužky SVČ Duha Jeseník.

 

 

 

 Příprava na soutěž je náročná, co si budeme povídat, jednoduché to není, takže chvíli trvá, než se složení týmu ustálí. Každý má v týmu svoji úlohu. Je potřeba vymyslet, postavit a naprogramovat robota, který stihne plnit úkoly za 150 s, vymyslet výzkumný úkol, kontaktovat odborníky, přijít na něco nového a obhájit to, připravit prezentaci, navrhnout kostýmy, připravit rekvizity, naučit se text...    

Do boje oba týmy vyrazily v pátek  8. 11., tým CO3 stihl i plánovanou exkurzi na katedře fyzikální chemie.  Přespali jsme jako obvykle na internátu SZŠ. Soutěž se konala v sobotu 9. 11. 2013 opět v krásné budově Přírodovědecké fakulty v Olomouci. Během soutěžního dne vše jede jako na drátkách, po slavnostním zahájení střídá jedna disciplína druhou tak rychle, že je někdy problém nezapomenout jít na oběd. Po obědě následují další kola Robotgame pro týmy, které postoupily ze základních kol.

A jak to všechno dopadlo? Tým nováčků  CO3 snad svým nadšením porazil zkušené borce z R.U.R. i všechny ostatní týmy a s přehledem zvítězil. Kromě poháru pro celkového šampiona soutěže si tým CO3 odvezl také poháry pro vítěze Robotgame a za nejlepší prezentaci výzkumného úkolu.  Tým CO3 také získal cenu děkana přírodovědecké fakulty. Tým R.U.R. obsadil ve velmi těsném souboji celkové čtvrté místo. Stříbro získal za svou prezentaci výzkumného úkolu a stříbro má také za týmovou práci. Oba naše týmy se tak kvalifikovaly na mezinárodní Semifinále FIRST LEGO League, kterého se zúčastní 18 nejlepších týmů ze 4 evropských zemí a které se uskuteční v sobotu 7. prosince v Jeseníku. Spolu s oběma jesenickými týmy postoupili do Semifinále také stříbrní Sršni ze ZŠ Nedvědova v Olomouci a bronzový tým GJŠ z Gymnázia J. Škody v Přerově. Ve stejný den probíhala soutěž také v Praze, kde si postup vybojovaly 3 týmy: G.P.S. z Gymnázia Sušice, Hradečtí baráčníci z DDM Hradec Králové a B.R.A.I.N. Team ze ZŠ Liberec.

Zajímavost na konec – V. Tomas se svým FLL týmem v Dánsku soutěžil také v sobotu a také zvítězili! Blahopřejeme týmu NXT Robokit k postupu do Norska.

Další zajímavost - poprvé v historii pronikla FLL do hlavního zpravodajství TV Nova, podívat se můžete od 27:45 minuty zde.

Naše FLL týmy letos hrají v tomto složení:

CO3: Matěj Dostál, Adriana Hauke, Ondřej Ježek, Linda Kameníková, Klára Konečná, Pavel Ostrý, Kryštof Pokorný, Adam Popelka a Lukáš Trlica, kouči M. Dostálová a P. Ostrý.

Tým R.U.R. tvoří Štěpán Bubík, Anežka Dostálová, Roman Chasák, Matěj Nosek, Tomáš Procházka, Magdalena Kuchejdová, David Žichovský, Michael Potěšil, Zuzana Trunečková, Hana Zacpálková a Jan Maceček, kouči R. Chasák a A. Potěšil.

Díky všem, kteří pomáhali či fandili, a nebylo jich málo. Přijďte nás podpořit i v sobotu 7. 12. na IPOS!

M. Dostálová

 

 

album - rajce.net › gymjes › FLL 9_11_2013 Olomouc

Naposledy změněno pondělí, 11 listopad 2013 21:47
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 14. listopad 2018

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.