ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

GYMNÁZIUM SE SPORTOVNÍ PŘÍPRAVOU - NOVÝ STUDIJNÍ OBOR V JESENÍKU!

| Zobrazeno: 11948×

Sportovci studují na gymnáziu!
Gymnázium Jeseník od školního roku 2015/2016 ve spolupráci s Olomouckým krajem a několika sportovními oddíly provozuje nový studijní obor, a to Gymnázium se sportovní přípravou (kód oboru 79–42–K/41). Záměrem školy je vytvářet pro sportovně nadanou mládež jesenického, šumperského, olomouckého či ostravského regionu atraktivní možnost studia srovnatelnou s takovou, jaká je v současné době realizována na 16 dalších gymnáziích po celé České republice.

Čtyřleté studium je určeno pro absolventy vycházející z 9. ročníků základních škol či odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Vzhledem ke specifikům našeho horského regionu, ale i k zázemí jesenických sportovních oddílů a výsledkům jejich dosavadní činnosti jsou kmenovými sporty běžecké lyžování, alpské lyžování a cyklistika, od školního roku 2018/2019 nově i sportovní lezení. 

Co nabízí gymnázium se sportovní přípravou studentům? Především samozřejmě kvalitní všeobecné gymnazijní studium zakončené maturitní zkouškou, ale navíc možnost sportovní přípravy v uvedených sportech. Příprava probíhá ve spolupráci s jednotlivými sportovními svazy, oddílem Fenix Ski Team Jeseník, Ski klubem Petříkov, cyklistickým oddílem Force Team Jeseník, spolkem Horolezci Jeseník a dalšími organizacemi a institucemi.

V čem je studium žáků na GSP „jiné"? V učebních plánech proti klasickému gymnáziu jsou jen nevýznamné rozdíly, podstatná diference se ovšem objevuje v oblasti tělesné výchovy a vlastní sportovní přípravy, pro kterou rámcový vzdělávací program stanovuje týdenní dotaci 16 hodin (ve srovnání s pouhými 2 hodinami tělesné výchovy „klasického" gymnázia). Sportovní příprava bude zahrnovat sportovní tréninky, soustředění, účast na sportovních soutěžích i nezbytnou regeneraci vedoucí k zajištění rozvoje výkonnosti ve zvolených sportech na výkonnostní, případně i vrcholové úrovni. Ve 3.-4. ročníku studenti daného oboru navštěvují seminář Teorie sportovní přípravy. Sportovní příprava probíhá pod vedením zkušených trenérů s licencí 2. či 1. trenérské třídy. Absolventi oboru mají předpoklady pro vysokoškolské studium zejména na fakultách tělesné výchovy a sportu či tělesné kultury pedagogických fakult, mohou nalézt uplatnění jako trenéři, lektoři sportovních kurzů či pracovníci v oblasti fyzioterapie, fitness aj., samozřejmě mají možnost hlásit se i na jakoukoliv jinou vysokou školu.

Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě talentové zkoušky konané vždy v lednovém termínu předcházejícího školního roku. Podrobná kritéria talentové zkoušky budou včas zveřejněna na www.gymjes.cz.

Přihlášky ke studiu oboru gymnázium se sportovní přípravou se podávají každoročně do konce listopadu! Pro žáky ze vzdálenějších regionů je škola schopna zajistit internátní ubytování v Jeseníku.

Pro detailní informace se v případě zájmu neváhejte nejlépe v dostatečném předstihu obrátit na vedení Gymnázia Jeseník (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 584 411 429), rádi Vás rovněž přivítáme na listopadovém Dni otevřených dveří.

Těšíme se na budoucí spolupráci se všemi sportovci, trenéry i rodiči!

Naposledy změněno pondělí, 18 září 2017 21:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 14. listopad 2018

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.