ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Španělsko-finsko-české projektové setkání

neděle, 01 květen 2016 | Zpět na Erasmus + | Zobrazeno: 1548×

EU flag-Erasmus vect POS

V týdnu od 24. do 29. dubna 2016 se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo projektové setkání zástupců škol ze tří zemí: Španělska, Finska a České republiky. Projekt nesoucí jméno „Stats on Life“ (statistiky ze života) je financován z programu Erasmus+, strategická partnerství KA2 a zabývá se sběrem a zpracováním statistických údajů z různých oblastí každodenního života.

Program projektového setkání byl skutečně pestrý a zahrnoval jak projektové aktivity, tak poznávání regionu Jesenicka a života v českých rodinách. Studenti ze Španělska a Finska byli totiž ubytováni v českých hostitelských rodinách a měli tak možnost na vlastní kůži poznat jedno ze zkoumaných témat tohoto projektu – život v rodině. 

V neděli 24. dubna přiletěla z každé země skupinka 10 osob (8 žáků a 2 učitelé) do Prahy, kde ještě před podvečerním odjezdem do Jeseníku hosté zhlédli dominanty našeho hlavního města. V devět hodin večer si pak hostitelské rodiny odvezly své „dočasné“ děti domů. Po celou dobu projektového týdne byli do všech aktivit zapojeni také studenti jesenického gymnázia, kteří se stali „dočasnými“ sourozenci zahraničních studentů a také jejich průvodci. V pondělí ráno si všichni hosté prohlédli prostory školy, nahlédli do výuky a měli šanci promluvit si také s ostatními učiteli a žáky. Dále následovaly projektové aktivity v podobě prezentací jednotlivých škol a přípravy další sady statistických otázek.  Zahraniční návštěvníky poté zaujala ukázka práce s Lego roboty a dopolední program ukončil společný oběd ve školní jídelně. V odpoledních hodinách si pak všichni prohlédli město Jeseník a odešli nebo odjeli do hostitelských rodin, které si pro ně po celý týden připravovaly rozmanitý večerní program.

Úterní ráno začalo v tělocvičně školy, kde měli všichni možnost vyzkoušet lezení na umělé stěně, jízdu na cyklistických trenažérech nebo střelbu na florbalovou branku. Následovaly projektové aktivity – sběr statistických údajů a jejich vyhodnocení v rámci projektové skupiny. Poté odjezd do Jeskyní na Pomezí, kde prohlídku v anglickém jazyce zajistili studenti gymnázia, kteří ve svém volném čase v jeskyních pracují. Následně se celá skupina pěšky přesunula do Lázní Jeseník, kde byli všichni stručně seznámeni s historií a současností lázní a měli také možnost si některé procedury vyzkoušet na vlastní kůži.

Ve středu byl původní záměr (cesta na nejvyšší horu Jeseníků) zmařen nepřízní počasí, a tak se všech 36 účastníků projektového setkání vydalo na návštěvu zámku ve Velkých Losinách a následně se všichni trochu prohřáli v nových termálních lázních. Ve čtvrtek se již počasí umoudřilo, a tak si všichni vyzkoušeli lanové centrum a obří houpačku v Adrenalin Parku v České Vsi, dále navštívili a prozkoumali Zlatorudné Mlýny. Společný čtvrteční program zakončila kouzelná procházka k Mechovému jezírku na Rejvízu.

Pátek dopoledne byl opět věnován aktivitám ve škole, kde byli zahraniční hosté také svědky a přímými účastníky „Posledního zvonění“ – tradičního a bláznivého loučení maturantů se školní docházkou. Po společném obědě ve školní jídelně se pak již všichni zahraniční studenti – unavení, vymrzlí, ale plní zážitků – vydali zpět domů. 

Cílem projektových setkání je dát studentům a učitelům evropských škol šanci nahlédnout do života v jiných zemích, vyměňovat si zkušenosti a získávat širší evropské povědomí. A tak tomu bylo i zde v Jeseníku. Studenti ze všech zemí si procvičili komunikační dovednosti v anglickém jazyce, učili se spolu pracovat na společném cíli, poznávali historii a kulturu naší země a v neposlední řadě si užili spoustu zábavy. V rámci tohoto projektu nás čekají ještě další dvě podobná setkání: na podzim tohoto roku ve španělské Segovii a na jaře roku 2017 ve finských Helsinkách. 

fotogalerie z akce zde

album - rajce.net › gymjes › SOL 24-29-4-2016 Erasmus+

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.