ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

ZAMOTANÉ NÁRODNÍ FINÁLE FLORBAL CHALLENGE 2017

| Zobrazeno: 1006×

Ve čtvrtek 30. dubna proběhlo ve Sportovní hale VUT v Brně Národní finále Východ kategorie dívek. Do turnaje si děvčata Gymnázia Jeseník vybojovala postup vítězstvím v krajském kole v Přerově. Netušila ještě, co je čeká a jaká dramata se odehrají...

Již samotný začátek byl jako obvykle pro družstva naší školy nepříjemný v tom, že se muselo vyjíždět již před pátou hodinou ranní, dopravit se na místo a být připraven podat co nejlepší výkon proti družstvům, která to měla přeci jen snadnější.

První zápas proti družstvu Gymnázia Třinec jsme zvládli po urputném boji vítězně 2:1. Podílelo se na tom všech devět dívek, které školu reprezentovaly: brankářka Natálie Snopková a hráčky Marta Horáčková, Tereza Bořutová, Tereza Látalová, Natálie Nováková, Anna Rotterová, Anna Schreierová, Jana Mrázová a Karla Mičkerová.

Druhé utkání ve skupině bylo proti družstvu Kostka team Vsetín. Toto mělo již jednoznačný průběh pro naše družstvo a dívky zvítězily 6:0. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Marta Horáčková. O vítězi ve skupině rozhodovalo poslední utkání proto družstvu z Chotěboře. I to zvládly naše dívky zkušeně a nedaly soupeřkám žádnou šanci. Vyhrály 4:0, nejlepší hráčkou byla Tereza Bořutová a tým z 1. místa ve skupině postoupil do semifinále.

O postup do vysněného finále se jesenické gymnazistky utkaly již podruhé s družstvem Chotěboře  Vše zvládly s pozoruhodnou lehkosti a vítězstvím 4:1 se dočkaly finále. Závěrečné utkání bylo opravdovým vyvrcholením celého dne. Naším soupeřem bylo opět družstvo Třince. Zápas se vyvíjel pro nás příznivě, po prvním poločase byl stav 2:0. Hráčkám Třince se ale ve 2. půli podařilo snížit a dokonce vyrovnat na 2:2.

A nyní nastaly záhadné chvíle tohoto turnaje... Na základě pravidel turnaje se prováděla tři trestná střílení na každého brankáře. Naše družstvo se po domluvě rozhodlo, že do branky nastoupí Tereza Bořutová a určilo i pořadí hráček, které budou provádět nájezdy.  Oslovili jsme hlavního rozhodčího s tím, že jednou ze střílejících bude i brankářka. Nebylo žádných námitek, a tak se mohlo začít. První se rozběhla Marta Horáčková a nebyla úspěšná. Soupeřky ano. Druhý nájezd prováděla Jana Mrázová a bohužel také byla neúspěšná. Naše brankářka vychytala nájezd soupeřů a šla sama na střelbu. Byla vynikající a dokázala vstřelit vyrovnávací branku. Potom rychle do branky a zázračně chytila pokus soupeřek. Stav 1:1 a pokračuje se dál. Opět najíždí Marta a umisťuje nechytatelně do branky.  Branku dává ovšem i soupeřka. Druhá v pořadí Jana nastřeluje břevno a stále není rozhodnuto. Soupeři nedávají a přichází brankářka v roli střelce. Nikomu nic nevadí a jde do útoku. Dává branku a ohromné nadšení nastává na naší straně. Jsme vítězi a postupujeme do finále soutěže v Praze. Euforie hráček je pochopitelná. Toto čekal málokdo. Po pěti či deseti minutách najednou přichází rozhodčí, že bylo porušeno pravidlo, nevíme jaké…, a že se střelba musí opakovat. V tomto stavu by to byl schopen zvládnout jen otrlý profesionál a dopadlo to tak, že jsme tedy branku již nedali. Výsledkem bylo, že se nám finále pěkně pokazilo a vše zavinil hlavní rozhodčí, který nezvládl svou roli. Nemusel dovolit, co dovolil, a když tak měl potvrdit to, co se událo na hřišti. Shodli se na tom v podstatě všichni přítomní vedoucí i hráči. Je to jen hra, je to jen sport, ale člověka znechutí...

Výsledkem je tedy druhé místo družstva Gymnázia Jeseník, nejproduktivnější hráčkou turnaje byla vyhlášena Tereza Bořutová, nejlepší hráčkou Marta Horáčková. Všechny florbalistky zaslouží obdiv za předvedenou hru a uznání za vystupování i v napjatých chvílích turnaje.

Do letošního televizního finále soutěže v pražské O2 aréně se sice bohužel nepodíváme, ale i tak je umístění mezi 4 nejlepšími týmy České republiky nesporně velkým sportovním úspěchem!

Díky za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci školy.

M. Žitňanský

Další fotografie z turnaje najdete zde.

Naposledy změněno neděle, 02 duben 2017 18:21
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pondělí 24. září 2018

« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl