ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Vodácký kurz očima septimánky

| Zobrazeno: 853×

Sobota 8:45 – Dojela jsem na kole před školu s mými rodiči v patách. Pohotově vyložili můj batoh, usmáli se a rychle zmizeli, stejně jako většina rodičů mých spolužáků. Všichni jsme stáli u svých kol tohoto deštivého sobotního rána. Pokukovala jsem nervózně po ostatních a snažila jsem si marně vzpomenout, co jsem zapomněla. Ostatním se honily hlavou nejspíš stejné myšlenky a to mě trochu uklidňovalo.

9:00 – Někteří starostliví rodičové ještě stále přinášeli věci, které by jejich ratolest mohla potřebovat. Převažovaly spacáky, přímotopy a doplňky do soukromých lékárniček.

9:30 – První vyrazilo auto nacpané batohy, kufry a všelijakými cestovními zavazadly. Poté jsme vyrazili i my. Rozdělení do dvou skupin, lehce nesměle, ale nakonec přesto.

11:00 – Ani nemůžu popsat pocity euforie, které jsem zažívala, když jsem zesedla z kola na Ramzové. Tedy přesněji na vrcholku Ramzové. Začalo více pršet, a tak jsme vyjeli dál.

13:30 – V nekonečném lidově řečeno slejváku nás uvítal roztomilý areál v Rudě nad Moravou. Strhali jsme ze sebe mokré kusy oblečení. Dali jsme si příjemnou minutovou horkou sprchu a usedli jsme s čajem k přímotopům do familiérních chatek.

Neděle

Pan Pavelka nám pomohl se zorientovat v centru Rudy, která se pro nás na pár dnů stane domovem. Ukázal nám vietnamský obchod „Zlatý drak,“ opravnu kol, nádraží a benzínovou pumpu (kdybychom někdo potřebovali.) Poté s námi projel přilehlé obce. To vše s úsměvem, vtipem a dostatečnou energií. Hned na to jsme se zúčastnili základní vodácké lekce - prozatím na suchu. Stejně energicky jako pan P. nás uvítali na vodě také pan Jarda a pan Pavel. Na schůzi dojel i náš milovaný třídní učitel. Den jsme zakončili nad horkým čajem.

Pondělí

Výlety po okolí na kole, pokročení v kurzu vodáckém (zatím na rybníku). Zlatý drak nebo Coop, schůze a následovné trochu jiné večerní schůze na chatkách. Někteří spali v teple chatek, některým byla příjemnější hamaka.

Úterý

Další kratší výlety na kolech, koupání v jezeře nebo v bazéně. Počasí se zlepšuje na patnáct stupňů, venku se hrají hry, nosí se kraťasy. Zlepšují se nálady, jsou první lehké úrazy, výměny duší. Kluci si vyvařují, holky se spokojí s čínskou specialitou. Navečer začíná opět pršet.

Středa

První kurzy v řece, na které navazuje koupání se v řece, sjíždění jezů. Nás to stálo úsilí, vodáky zase lehké nervy. Delší výlety na kolech, tentokrát tříhodinové, samé kopce. Musím dát za pravdu panu Pavelkovi, že sjezdy vždy stojí za tu dřinu nahoru. Únava se projevuje a počasí se stále kazí. Diskuze s učiteli, konverzace o víře, hry a spánek.

Čtvrtek

Štíty a nezapomenutelné zážitky. Tréninky akrobatických skoků na lyžích, nehorázná zima. Šumperk a hodinová pauza na skvělé kafe a opětovné setkání s civilizací. Poslední voda ve stylu hry, paní Jurníková jako herečka. Vodáci i pedagogický doprovod nám chtěli vylepšit zážitek! Všichni mokří, hodně smíchu a veselí. Poslední večer byl některými oslavován sezením s přáteli, někteří ho oslavovali ve snech.

Pátek

První hezké počasí, cesta zpátky do našeho rodného městečka. Jeden defekt na kole. Zkráceně a stručně: Všichni jsme dojeli a všichni jsme přežili.

Je to jako vždy... Když něco nezkusíte, tak nebudete nikdy vědět. Někteří si našli k vodě cestu, někteří už nikdy nesednou na kolo. Někteří se naučili méně, někteří více. Každopádně jsme zažili další událost jako třída. Co je tedy výsledkem tohoto kurzu? Já jsem si vytvořila nové vzpomínky s lidmi, které mám ráda. A ostatní? Myslím, že každý si něco odnesl. A co? To už je jejich věc.

Karin N. (septima A)

----------------------

Fotografie z kurzu:

septima A

3. C

----------------------

album - rajce.net › gymjes › Vodácký kurz septimy A (2017)

Naposledy změněno pondělí, 09 říjen 2017 21:10
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 25. září 2018

« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl