ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Školní rok 2018/2019 před zahájením

| Zobrazeno: 449×

V pondělí 3. září 2018 bude na jesenickém gymnáziu zahájen nový školní rok. Vzhledem k tomu, že je hned od prvních dnů plný aktivit, informujeme Vás s předstihem alespoň o některých z nich.

ilustrační foto ilustrační foto

Pro nové žáky školy ve třídách prima A (žáci přijatí z 5. tříd ZŠ), 1.B (třída oboru gymnázium se sportovní přípravou) a 1.C (žáci přijatí z 9. tříd ZŠ) školní rok začíná slavnostní imatrikulací 3. září v 9:00 hodin v jesenické Kapli, poté se žáci s třídními učiteli přesunou na gymnázium, kde si prohlédnou prostory školy a s třídními učiteli vyřeší základní organizační záležitosti. Žáci čtyřletého studia (1.B, 1.C) následně v odpoledních hodinách dle obdržených instrukcí odjíždí na seznamovací kurz „GO“, který má základnu v Bělé pod Pradědem a potrvá do soboty 8. září. Kromě organizátorů z EduArtu se kurzu z učitelů gymnázia zúčastní Mgr. Filip Worm. Třída prima A se blíže seznámí od 4. do 6. září na akci v kempu Černý Potok u Velké Kraše za přítomnosti třídního učitele Mgr. Jiří Pavelky, Mgr. Heleny Tunysové a instruktora p. J. Augustýnka. Kurz žáci zakončí po příjezdu do Jeseníku 6.9. v 17:00 hod. ve své třídě spolu s rodiči a dalšími vyučujícími školy.

Všechny ostatní třídy začínají školní rok 3. září v 8:00 hodin třídnickou hodinou, obědy se budou vydávat první den školy dříve – již od 10 do 11 hodin, noví studenti školy si mohou zakoupit čip k odběru stravy již během srpna na SOŠ a SOU stroj. a stavebním v Jeseníku („Emko“).

Ve dnech 3.-5. září se na spádové škole, kterou je HŠVP Jeseník, konají písemné zkoušky společné části maturity 2018 (podzimní termín). Maturanti, jichž se tato část MZ týká, byli pozváni e-mailem.

Ústní zkoušky podzimního termínu proběhnou na Gymnáziu Jeseník v úterý 11. září od 13:00 hodin v jazykové pracovně budovy vyššího gymnázia (výsledky ústních zkoušek budou studentům oznámeny po jejich ukončení kolem 16:45 hod.).

Začátek září je rovněž obdobím, kdy škola organizuje sportovně turistické kurzy v Rudě nad Moravou. Třídy septima A a 3.B se jich zúčastní od neděle 9. září do soboty 15. září (Mgr. Jitka Formánková, Mgr. Emil Vodák, Mgr. Helena Tunysová + 2 instruktoři), následovat bude kurz tříd 3.C a 4.B v termínu 15.-21.9. (Mgr. Jiří Pavelka, Mgr. Hana Jurníková, Mgr. Šárka Hynková + 2 instruktoři).

Žáci třídy sekunda se v pátek 7. září vypraví do areálu jesenických lázní na akci Den bezpečnosti a zdraví s třídní učitelkou PaedDr. Evou Knoppovou a Mgr. J. Bartoněm, oběd ve školní jídelně po návratu stihnou.

V obou budovách školy ještě probíhají práce v rámci projektu modernizace laboratoří, proto jsou dané učebny do odvolání pro výuku uzavřeny a platí přísný zákaz vstupu.

O řadě dalších následujících akcí a aktivit budeme informovat během školního roku i prostřednictvím školního webu www.gymjes.cz.

Všem přejeme úspěšný nový školní rok!

Naposledy změněno středa, 29 srpen 2018 13:23
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 14. listopad 2018

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.