ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

JEN KRŮČEK OD ZLATA!

| Zobrazeno: 172×

Republikové finále v přespolním běhu v rámci AŠSK ČR již tradičně hostil rekreační areál Stříbrný rybník v Malšově Lhotě nedaleko Hradce Králové, spíše vybízející i v tomto ročním období k plážovým radovánkám. Smyslem tohoto střetnutí mládeže z celé republiky je však prezentace natrénovaných hodin a mezi nejlepšími 15 kolektivy republiky um prezentovat co nejlépe svoji školu, město, kraj.

Tým dívek sportovní třídy ZŠ Nábřežní uvedl do areálu nadšený tělocvikář a trenér v jedné osobě Marek Fellner. Trať nahrávala spíše atletickým typům, neb pahorek spatřiti na trati možno nebylo, okolo Hradce Králové se hold nevyskytují, lyžařská parketa jsou jak známo pořádné krpále, tak bylo na družstvu děvčat řádně se zakousnout na hranici vůle do 90- členného startovního pole. Tradičně nejlépe se uměla se soupeřkami popasovat Ema Kouřilová, leč svůj tým nevytáhla lépe než na 11. místo, však i toto umístění stojí za pochvalu za odvedený sport a tento výsledek je perspektivní vhledem k dalším startům v následných ročnících.

Gymnázium Jeseník již tradičně reprezentovala 2 družstva, dívky i chlapci, obě vyrovnaná a s odhodláním doběhnout na medailových postech. Karolína Poulíková, Anna Strouhalová, Natálie Struhárová, Karolína Ryšková a Denisa Bakešová – toť celek, složený z našich nejlepších běžkyň, studentek oboru GSP Jeseník. Se startovním výstřelem se rozvlnily ladné křivky i postupující ženskost dívek v mohutném davu, plném něžné energie. Však boj to byl nefalšovaně lítý, tempo nabíralo na obrátkách od prvních kroků. Čelo prvního kola kontrolovala na zádech „šlank“ atletek naše Karolína Poulíková, v druhém kole se již promítla vyběhanost soupeřek z atletických drah. 6. místo v nabité konkurenci však patří k vysokému pozitivu naší lyžařky, za sebou táhnoucí k 15. místu Annu Strouhalovou a k 18. pozici Natálii Struhárovou.

Celková bilance po součtu týmu 4. místo a pouhé 4 body za bronzem, i slzička se drala, však tentokráte štípala sladce. Je to výrazný úspěch tohoto kolektivu a potěšení na naší straně.

Vyvrcholením obzvlášť zdařilé akce, která, doufejme, nezhyne na úbytě vlivem přemisťování dotací či neprůhledným finančním čachrům pak byl tříokruhový běh na 4 950 metrů. Naše chlapce na startovní rošt dovedl kapitán Kim a jejich huronský bojový pokřik už naháněl soupeřům do trenek bobky. První pocit z rozběhnuvšího se celku byl neskutečný, snad ani koně na Pardubické nedokázaly zvednout energetickou hladinu přítomného okamžiku. A to tempo nikterak nepovolovalo, tolika se chtělo každému vydat se nejen za sebe, nýbrž i za svůj tým. Kim Žalčík, Benjamin Vrbovský, Jakub Strouhal, Vítek Dvořák a Martin Bráblík, pětka gymnazistů – jeden za všechny, všichni za jednoho!

Kim se zaháčkoval za soupeře z Jindřichova Hradce a jal se je pronásledovat silovějším pojetím do vypuštění duše, dařilo se to až do 4km mety, pak již soupeři ovládli mezi sebou boj o zlato, však 3. místo je víc než vynikající.

Benjamín Vrbovský se po zranění vrátil ve velkém stylu a jeho 7. místo dokumentuje jeho talent. 11. příčka Kuby Strouhala a 21. místo Martina Bráblíka vytvořily napínavou formu očekávání součtu umístění, sen o zlatu se rozplynul záhy, však stříbrná pozice je pro Gymnázium Jeseník reprezentující celý Olomoucký kraj vynikající vizitkou.

Všem běžců a běžkyním Gymnázia Jeseník patří za výkony i výsledky velké uznání a současně poděkování za příkladnou reprezentaci své školy na vrcholné soutěži.

Naposledy změněno pátek, 19 říjen 2018 09:36
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 14. listopad 2018

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.