ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Studenti gymnázia v Dánsku

| Zobrazeno: 3812×

Třicet studentů a pět učitelů jesenického gymnázia strávilo v rámci Programu celoživotního učení - Comenius partnerství škol celý minulý týden v Dánsku.
Projekt s názvem Body, Mind, Soul byl gymnáziu schválen na konci června 2011, partnerskými školami jsou dvě dánské a jedna španělská škola. První společné setkání proběhlo podle plánu na konci října v dánských městech Langeskov a Dalby. Studenti z Česka a Španělska byli ubytováni v dánských hostitelských rodinách, které jim ve volném čase připravily zajímavý program a s nadšením se jim věnovaly.

Další program probíhal v obou dánských školách, Langeskov Skole a Hindsholmskolen. První den šlo především o aktivity, které vedly ke vzájemnému seznámení a prolomení počátečního ostychu, další den studenti ze všech čtyř škol společně strávili v Legolandu. Třetí den pobytu byla na programu návštěva třetího největšího dánského města Odense. Toto krásné město se pyšní tisíciletou historií a množstvím významných rodáků, ke kterým patří i slavný pohádkář H. Ch. Andersen, jehož muzeum studenti navštívili. Ve čtvrtek probíhaly ve školách další činnosti spojené s plněním cílů projektu, které navíc prohloubily týmovou spolupráci a vzájemné vztahy. Studenti společně připravili typický dánský oběd, vyráběli výrobky z obnovitelných zdrojů, sehráli turnaj v házené, která patří k dánským národním sportům, a účastnili se dalších aktivit. Večer pak následovala diskotéka, v pátek ráno společná snídaně na rozloučenou a odjezd zpět domů.
Hlavním cílem projektu je prohloubení jazykových dovedností v anglickém jazyce, dále se projekt zaměřuje na sportovní aktivity (Body - tělo), matematiku (Mind - mysl) a na poznávání nových kultur, ekologické myšlení a charitativní povědomí (Soul - duše). Všechny naplánované činnosti byly splněny a největším úspěchem byla velmi dobrá schopnost komunikace našich studentů při plnění úkolů i při pobytu v dánských rodinách.
Další setkání studentů všech partnerských škol proběhne v březnu příštího roku ve Fuenta Alamo na jihu Španělska a za rok přivítáme 60 dánských a španělských studentů a učitelů na gymnáziu v našem městě. Poslední závěrečné setkání se uskuteční opět v Dánsku na jaře roku 2013.

fotogalerie:

den 1.

den 2.

den 3.

den 4.

další fotky zde

 

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.