ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Po stopách totality na Jáchymovsku

| Zobrazeno: 2492×

V posledních mrazivých dnech letošního února, od neděle 12.2. do úterka 14.2., se zúčastnila pětice studentek z historického semináře ze třetího ročníku semináře Stopy totality, který v rámci stejnojmenného projektu pořádalo občanské sdružení Zapomenutí ve spolupráci se sdružením Političtívězni.cz na Jáchymovsku v Krušných horách.

Cílem projektu bylo jednak představit výsledky roční práce škol z celé republiky zapojených do projektu a zaznamenávájících svědectví pamětníku z řad politických vězňů padesátých let, jednak seznámit přítomné žáky základních a středních škol s místy, kde politická perzekuce přímo probíhala. Navštívili jsme tak například Věž smrti v Horním Žďáru u Ostrova, kde se v padesátých letech připravoval vytěžený uran k odvozu do SSSR, pozůstatky pracovního tábora Rovnost nad Novým Městem u Jáchymova, ale také jsme třeba sfárali do posledního zdejšího fungujícího dolu Svornost, odkud se čerpá léčivá radonová voda pro jáchymovské lázně.

Velmi zajímavý byl pondělní pobyt v jáchymovském muzeu, kde proběhla prezentace výsledků jednotlivých škol, ale také nám vyprávěl v expozici věnované pracovním táborům o svých zážitcích bývalý politický vězeň Zdeněk Mandrholec. Večer čekal na účastníky nejen vzdělávací program, ale i zábava, třeba v podobě tanečního večírku ve stylu padesátých let.

Přestože jsme se do projektu zapojili jako nováčci, jesenická děvčata se rozhodně neztratila, o čemž svědčila jejich aktivní účast ve všech probíhajících aktivitách. Věřím, že se příští rok budeme moci na podobném semináři pochlubit také my výsledky své práce, která částečně přiblíží politické poměry po roce 1948 také na Jesenicku.

Tomáš Svoboda

 

 Zdař bůh!

 

 

Michaela Gieblová, Veronika Zemčíková, Tomáš Svoboda, Katka Gladišová a Terezie Marie Michálková ve stylu padesátých let (schází Etela Kolaříková)

Jchymov

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 20:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.