ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

2.C v Praze

| Zobrazeno: 1729×

Je pátek 20. dubna a naše třída 2. C se vydává na exkurzi do Prahy.

 Všichni se moc těšíme, jen máme mírné a řekla bych i oprávněné deprese z brzkého vstávání. Samozřejmě že cesta nemůže začínat bez menších potíží…kdosi totiž zaspal! Náš zodpovědný spolužák sice tuto skutečnost hned hlásí mobilem naší paní profesorce, dočkává se však jen potměšilé odpovědi: „Další vlak jede za 2 hodiny Mrkající". S časným vstáváním nemáme problém zřejmě jen my, ale také obsluha pokladny zaspala. Avšak rychle zapíná počítač a prodává společnou jízdenku. Nasedáme do vlaku a odjíždíme směr Praha.

Přestupujeme v Bludově a následně v Zábřehu. Cesta utíká rychle a probíhá bez problémů. Zatím se nikdo neztratil a vlaky jedou načas. Do Prahy přijíždíme kolem půl 10 a hned po příjezdu se vydáváme směr Troja na prohlídku botanické zahrady.

Paní profesorka kupuje vstupenky a my se vrháme do tropického skleníku Fata Morgana. Při vstupu nás překvapuje vysoká teplota a vlhkost. V tu chvíli nám to ale nevadí a my jsme okouzleni krásnými tropickými rostlinami, pár rybkami a velkými nádhernými motýly, kteří mezi námi poletují. Fotíme všechno, co nás zrovna zaujme, nevíme, kam se dříve podívat a jsme z toho všichni příjemně překvapeni.

motyl1

více fotografií zde

Po prohlídce botanické zahrady jdeme na další výstavu s názvem The Human Body. Nevíme, co přesně od téhle výstavy očekávat, ale moc se těšíme. Přicházíme k výstavišti a zhruba půl hodiny čekáme, až se nás ujme nějaký průvodce. Nakonec máme mladou průvodkyni – studentku medicíny, která to zvládá s přehledem, a její projev mě velice oslovuje. Popisuje a ukazuje nám různé části těla, je to skutečně velmi zajímavé.

Nakonec se vydáváme na Václavské náměstí, kde máme delší rozchod, a tak si jde každý svou cestou. Samozřejmě  že oběd je také důležitý, a proto se jdeme s mými spolužáky pořádně najíst. A po vydatném obědě hurá na nákupy!

O půl šesté máme sraz na Václavském náměstí, odtud se přesuneme na hlavní nádraží a po dlouhém náročném dni jedeme domů.

M. Mičáková, 2.C

 

 

Praha

Praha hlavní nádraží,

vystupujem z vlaku,

„bezďáci“ tam překáží,

my jsme z toho v šoku.

Naše první trasa,

dopravou se řítíme,

všichni řveme krása,

když motýla vidíme.

Z tropického vedra,

je nám špatně všem,

potí se nám bedra,

jdeme radši ven.

Na oběd čas nemáme,

na výstavu spěcháme.

Těšíme se na ta vyschlá těla,

která jsme tak vidět chtěla.

Naštěstí jsme nezvraceli,

sem tam oči obraceli.

Svaly, cévy, nervy, kost,

po hodině máme dost.

Hranolky, hamburgery a Coca-Cola,

velkej hlad a žádná škola.

Velké město, velké davy,

všude samé cizí hlavy.

Chodíme jen po městě,

nakupujem o duši,

kde si nechal Mára batoh,

to však nikdo netuší.

Praha hlavní nádraží,

už tam zase stojíme,

že nestihnem přestoupit,

toho se zas bojíme.

Cesta vlakem byla sranda,

2.C je príma banda.

Super den jsme prožili,

s naší třídní jsme si užili.

T. Danielová, 2.C

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 18. říjen 2018

nyní se nevyučuje
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.