ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Školní „Rebelové“ bodují

| Zobrazeno: 3458×

Dne 11. 4. 2012 v jesenickém Bezručově divadle oficiálně poprvé vystoupili žáci a studenti našeho gymnázia s divadelní úpravou muzikálu Rebelové. A výsledek? I přes později vysvětlené komplikace typu „měnící se herecké obsazení, nedostatek času“ apod. hra zaznamenala obrovský divácký úspěch. Nejen v řadách žáků, ale i učitelů. Nejen v řadách učitelů, ale i žáků. A podobně.

Vystoupení pro vyšší ročníky gymnázia začalo lehce po osmé hodině ranní. Uvedla nás do něj - jak jinak - písnička. Ostatně, znalci filmu a populárních melodií si přišli na své, jelikož hlavní „rebelácké“ hity zazněly všechny, a to v podání různých herců a jednoho playbacku. Tréma sice mnohdy udělala s hlasem svoje (nemluvě o zlobivých mikrofonech), ale žádná velká katastrofa se koneckonců nestala. Vzhledem k tomu, že akáty nešuměly ve stínu katedrál a Oliver Twist zůstal v knížce... Proč ne.

V uvolněném a (předokupačně) rozverném duchu 60. let se celý děj nesl další necelé dvě hodiny, po nichž (za tichého vyhrávání instrumentální verze písně „Řekni, kde ty kytky jsou“) přišel zasloužený potlesk. Pro koho zasloužený? Pro všechny. Pro ty, kteří to cvičili a trénovali údajně bez jakékoli pomoci „zvenčí“. Pro ty, kteří opravdu vylezli na ono pódium a vystavili nám své hlasivky a kůži. Pro geniální herecké i neherecké výkony. Pre tu roztomile českú slovenčinu. A samozřejmě nesmím opomenout pro krásné a po módní stránce inspirativní kostýmy.

Nejlepší na tom však je, že v sobotu 14. 4. 2012 se celá hra opakovala na Divadelní žatvě a podle všeho (přestože se cena v rámci Žatvy vyšplhala z 30 na 50 Kč) sklidila u diváků ohlas ještě větší. Uvažuje se i o představení pro nižší gymnázium a tím to určitě nekončí.

Na závěr jen znovu smekám před všemi účastníky a přeji ještě hodně takovýchto úspěchů. 

Tereza Štramová, QA

 

Výborný začátek kariéry

 

Stejně jako všichni žáci vyššího gymnázia jsem se i já ve středu 11. dubna 1012 zúčastnila premiéry divadelního představení Rebelové, které si nacvičili žáci naší školy.

Asi pět minut před osmou hodinou jsme všichni odešli ze školy. Po příchodu do divadla jsme si odložili věci a usedli na volná místa. Povídajíce si s kamarády jsme vyčkávali na představení. Když jsme uslyšeli první slova účinkujících, všichni jsme mlčky otočili hlavy k zadním dveřím a spatřili tři kluky ve vojenských uniformách. Postupem času jsme se seznámili se všemi postavami.

Po poslední scéně se sálem začal rozléhat hlasitý potlesk, protože si ho herci rozhodně zasloužili za svůj výkon. Pokud ovšem se někomu představení nelíbilo, myslím si, že mohl potleskem ocenit aspoň obrovskou odvahu herců. Já osobně toto představení hodnotím kladně a to hlavně proto, že i když jsem viděla velmi dobře zpracovanou filmovou verzi, i tak si udrželi moji pozornost po celou dobu. Také jsem se při některých scénkách perfektně pobavila. Přestože výkony byly amatérské, myslím si, že někteří herci to mohou s divadlem dotáhnout někam dál.

Kateřina Borovcová, QA

“Rebelské představení“

 

Ve středu 11. dubna jsme spolu s celým vyšším gymnáziem navštívili divadelní představení, které si pro nás připravili naši spolužáci. Jednalo se o parafrázi známého muzikálu Rebelové.

Představení trvalo asi hodinu a myslím, že jsme se u něj všichni příjemně bavili. Celý příběh byl opravdu výborně zpracovaný, objevily se tam určité prvky, které byly i v originální verzi filmu a někteří z herců dokonce živě zpívali. Samozřejmě zde nechyběly ani dobové kostýmy, které byly opravdu jako z 60. let. Podle mého názoru musela být příprava takového vystoupení zdlouhavá a hodně náročná, ale vše se divadelníkům povedlo podle plánu.

Účinkujícím patří můj obdiv především proto, že já sama bych měla před tolika lidmi trému, ale oni vše zvládli téměř bez potíží. Těším se na další představení zase za rok.

Dominika Zečevičová, QA

Rebelové

Dne 11. 4. jsme se s gymnáziem vypravili do jesenického Divadla Petra Bezruče zhlédnout divadelní představení našich žáků. Studenti si pro nás přichystali vystoupení jménem Rebelové, které vzniklo napodobením stejnojmenného filmu.

Jedná se o muzikál, tudíž herci nejen hráli, ale zpívali i tančili a tohoto úkolu se zhostili více než skvěle a nám nezbývá nic jiného, než před nimi smeknout a zakleskat jim, protože vystoupení před tak početným osazenstvem stojí zcela jistě nejen pořádnou dávku odvahy, ale i hodiny a hodiny dřiny, které museli studenti obětovat, aby vše bylo vyladěné do posledních detailů, přes organizaci, scénáře, až např. po výzdobu.

Divadelní představení bych zhodnotila jako mimořádně podařené a všem účinkujícím ještě jednou tleskám.

 Dominika Kotvanová, kvinta A

Školní představení Rebelové

Dne 11. 4. 2012 se v Divadle Petra Bezruče konalo představení s názvem Rebelové. Představili se v něm studenti z různých ročníků Gymnázia Jeseník. Jednalo se o adaptaci na známého filmového muzikálu Rebelové Filipa Renče z roku 2001.

Ve středu ráno před osmou hodinou se shromáždili studenti vyššího gymnázia před budovou školy. Se svými třídními učiteli se vydali do Divadla Petra Bezruče. Po obsazení všech sedadel se zhasla světla a na pódium přiběhli tři studenti v rolích uprchlých vojáků. Představení začalo.

Vojáci se seznámili se třemi studentkami čtvrtého ročníku střední školy, které měly před maturitní zkouškou. Uprchlíci se dostali do sporu s nápadníkem jedné ze studentek a s policejním důstojníkem. Každý z nich se zamiloval do jedné ze tří studentek. Slečny maturitní zkoušku udělaly tak jako všichni jejich spolužáci. Hlavní dvojice však nakonec byla rozdělena, protože vojáka zatkli a odvedli do vězení. Dívka musela s otcem a jeho přítelkyní odjet pryč z pohraničí kvůli okupaci sovětskými vojsky.

Mluvené vstupy byly v představení kombinovány se zpěvem, tak jak to u muzikálů chodí. Vystoupení trvalo skoro hodinu a půl. U profesorů i u studentů jesenického gymnázia sklidilo zasloužený potlesk. Muzikál byl plný vtipných hlášek, úžasných kostýmů, pestrých hudebních vstupů a především výborných hereckých výkonů, které studenti podali.

Petr Maceček

Návštěva divadelního představení

Dne 11. 4. 2012 jsme společně s ostatními třídami vyššího gymnázia z Jeseníku navštívili představení dramatického kroužku Míši Rotterové, ve kterém účinkují i žáci z naší třídy.

Na představení jsme vyrazili v 7:55 od hlavní budovy školy. Po příchodu do Divadla Petra Bezruče jsme měli možnost zhlédnout úchvatné představení s názvem Rebelové, které bylo napsáno podle předlohy filmového muzikálu Rebelové od režiséra Filipa Renče.

Představení bylo o žácích jedné školy a o příchodu „restaurátorů“ a sovětské armády do jejich poklidných životů. Celé představení bylo dlouhé asi hodinu a půl a ti, kteří neměli možnost zhlédnout ho ve středu 11. 4., na něj mohli přijít i v sobotu 14. 4., kdy se hrálo před širším publikem.

Představení se všem líbilo a následoval po něm bouřlivý potlesk. Všichni se těšíme na další představení tohoto spolku.

Jan Stejskal, QA

Rebelové

Dne 11. dubna 2012 se naše škola zúčastnila divadelního představení Rebelové v Jeseníku. Celé představení režírovala studentka naší školy Michaela Rotterová.

Avšak velký obdiv patří všem hercům. Opravdu, klobouk dolů. Tento muzikál, bez jakékoliv učitelské pomoci, nacvičili žáci našeho gymnázia. A všem mým spolužákům a žákům naší školy se moc líbil.

Posléze si herci zopakovali své vystoupení v sobotu, kde se na ně mohli podívat nejen rodiče, ale i kamarádi.

Michaela Brašíková, QA

Představení Rebelové

Minulou středu se všichni žáci gymnázia zúčastnili divadelního představení, které bylo adaptací slavného českého muzikálu Rebelové. Cena představení byla 30 korun a to se uskutečnilo v Divadle Petra Bezruče v Jeseníku.

V představení hráli samotní žáci gymnázia, a dokonce i naši spolužáci. Hlavní role se ujala Michaela Rotterová, jejíž herecké i pěvecké nadání bylo obdivuhodné. Dvě vedlejší role ztvárnily naše spolužačky, které si také jistě zaslouží za odvahu a odhodlání pochvalu.

V díle se objevilo několik zábavných scén, které mu dodaly tu pravou „šťávu“. Představení působilo velmi profesionálně a i přes pár technických, ale i praktických chyb se jistě líbilo nejen mně, ale i celému sálu. Závěrečný potlesk mluvil na vše. Tato událost byla jistě nejlepším výtvorem gymnázia a i všichni učitele z něj byli nadšeni.

Denisa Háková, QA

Rebelové aneb Gympláci na scéně

Ve středu 11. 4. 2012 žáci vyššího gymnázia v Jeseníku navštívili divadelní představení Rebelové, které nacvičili někteří naši spolužáci. Myslím, že nikdo z nás nelitoval návštěvy divadla, protože mnozí z nás zhlédli toto vystoupení i v sobotu na Divadelní žatvě

.

Mně osobně se toto vystoupení velice líbilo a ráda bych pogratulovala Míši Rotterové za skvěle odvedenou práci, všem hercům za jejich výkony, jelikož já sama bych se neodvážila vystupovat před tolika lidmi. Dále bych všem hercům ráda pogratulovala za pěvecké výkony a to především Karolíně Furmánkové z nižšího gymnázia. Myslím, že je třeba podotknout přednes Jana Mikuly, který zvládl odříkat svůj text ve slovenštině.

Dobrovolné vystoupení, které si žáci Gymnázia Jeseník připravili zcela sami, bylo velmi vydařené, proto se bude hrát i v jiných městech a vesnicích okolo Jeseníku, jako je např. Javorník či Šumperk, kde bude jejich dermiéra. Také budou vystupovat na soutěži Mikulovický škrpál.  Samotní kritici naše studenty ohodnotili slovy, že by se do takového vystoupení sami nepustili.

Myslím, že studenti odvedli velmi dobrou práci. Byl to příjemný zážitek, který žáky inspiroval k nastudování dalších představení. Já osobně bych toto vystoupení navštívila klidně i pětkrát a pokaždé bych se bavila stejně jako bych je viděla poprvé.

Adriana Pospíšilová, QA

Rebelové ze zákulisí

Ve středu 11. dubna 2012 musel být celý tým realizující muzikál Rebelové v 6.15 hodin před jesenickým divadlem. Do začátku představení zbývala pouhá hodina.

Po příchodu do šaten začal opravdový chaos. Ten nemohl nejít svůj kostým, ta boty a kulisáci ubrus na stůl. Holky šílely, že se nestihnou namalovat a učesat. V osm hosin bylo však vše na svém místě. Započali jsme se rozmlouvat. Hezky: Nejkoulinkatější kulička!“. Naše nejoblíbenější (hlavně kluků) byl, mně do té chvíle neznámý, heroin, kokain, koks!

V osm hodin a deset minut se začal plnit sál. Přes malou škvíru v oponě jsme viděli naše spolužáky, což nám odvahy moc nepřidalo! Hlavně nezapomenout text a užívat si herectví! blýskalo nám v hlavě. Ve čtvrt na devět se nám uzavřel okolní svět. Všichni museli přebývat „na place“. Míša Rotterová naše režisérka, choreografka a představitelka hlavní role nás pěkně nakopla pro štěstí a šlo se na věc. Za oponou, před oponou museli všichni stát a mohlo se začít hrát!

Celé představení začalo scénou z boku. Tři vojáci, ztvárnění Tomášem Hýskem, Josefem Uchytilem a Janem Mikulou, právě utekli z vojny a šli se pobavit na zábavu. Otevřela se opona a zazněly první tóny jedné z mnoha písní tohoto muzikálu. Měsíc v podání Karolíny Formánkové. Potom to šlapalo jako po drátku. Na scéně se objevil Petr Jurák jako Olda, Michaela Rotterová hrála hlavní roli Terezy, Bugyně dala šmrnc Alexandra Zemanová a hloupou Julču ztvárnila Gabriela Kubánková. V další scéně mohli diváci vidět Martina Lyka jako Terezina otce, Kristýnu Ottovou v roli Alžběty a učitelky. Reynhold Harnisch se nám představil v podobě Alžbětina manžela a vojáka. Obecenstvo zahlédlo i Lenku Zbořilovou s práskačkou rolí paní Doušové a ředitelky. Natálie Rotterová si střihla spolužačku ve třídě společně s Markétou Strakovou.

Po druhé písničce Pátá sál započal tleskat! To byl ten moment, kdy se nám ulevilo, že se divákům naše několika měsíční úsilí líbí, a přitom nás tleskot rukou naplnil neblahým vědomím, kolik toho máme ještě před sebou a obavami, abychom naše fanoušky nezklamali.

Osobně jsem se nejvíce bála scény s názvem maturity. Já, jakožto nezpěvák, jsem celému sálu měla předvést mé podání písně Oliver Twist! To byl pro mě výkon, pak jsem svůj strach přemohla a po odzpívání už jsem si celou inscenaci jenom užívala!

Velký potlesk sklidily i písně Mně se líbí Bob a Ššš. První z uvedených v podání Buryny a druhou zazpívala Tereza. Následující scény byly nejtěžší na nácvik. Kolem stolu sedělo šest lidí a každý si musel hlídat, kdy má přihodit své slovo do debaty a dělat improvizovaně, že ho to právě teď napadlo. Tancem jsme rozhýbali scénu. Další na pořadí byly „romantické scény“. Upřímně, romantická byla pouze jedna! Zároveň si tyto výstupy odnesly od diváků bouřlivý potlesk se smíchem!

Závěr byl velice dojemný a smutný. Poté následovala děkovačka. Byli jsme se uklonit na jeviště a zaplavila nás vlna hrdosti a oddechu. Celý sál tleskal jenom nám, v ten moment jsme byli slavní! A nikdo nám nikdy už ten pocit nevezme. Všechny nás pohladilo uznání učitelů i spolužáků, od kterých jsme čekali spíše opačnou reakci. Dík patří také kulisákům Janu Mozolovi a Filipovi Novotnému, nápovědě Markétě Strakové s Natálií Rotterovou a družičce Amálce.

Den proběhl lépe než podle našich představ! Byli jsme hrdí a slavní. Za všechny se ale myslím, že ta píle a urputné zkoušky za to stály. Tento pocit nepotká každého. Největší dík však patří Míše Rotterové.

Kubánková Gabriela, kvinta A

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 18. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.