ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Exkurze 1. C a XB na Ostravsko

| Zobrazeno: 1906×

Dne 17. dubna žáci 1. C společně se sextou B vyrazili na cestu do Ostravy, ovšem každá třída měla svůj vlastní naplánovaný program.

Naším společným cílem byla divadelní hra Pygmalion v ostravském divadle Antonína Dvořáka. Vyrazili jsme v 8 hodin od budovy Gymnázia Jeseník. Cesta uběhla rychle.

DSC_0027

Naše třída, 1. C, navštívila v rámci ročníkového projektu Den mezi rostlinami Arboretum v Novém Dvoře u Opavy. Základem Arboreta je bohatá sbírka jak domácích, tak i cizokrajných dřevin. Mohli jsme zde vidět stromy vysokého vzrůstu, ale také stromky, které byly před nedávnem nasazeny. Samozřejmě v parku jsou také různé keře i byliny nejrůznějších druhů a velikostí ze všech koutů světa. Při procházení parku jsme měli za úkol nafotit co nejvíce cizokrajných dřevin a bylin, z nichž vytvoříme prezentace do hodin biologie.

DSC_0042

Na naší cestě za poznáváním rostlin některé spolužáky zaujali více mravenci, kterých bylo opravdu hodně. Také byly k vidění ovce, kozy, králíci a prasata. Tady se někteří cítili opravdu jako doma.

DSC_0065

Po chvíli odpočinku pro nás přijel autobus a jeli jsme směrem do Ostravy. Nejdřív jsme ale navštívili důl Michal, kde jsme se seznámili s cestou horníka do práce, jehož náročný pracovní den byl ukončen v těžní budově. Mohli jsme také vidět nově otevřenou “známkovnu“, strojovnu, a také parní stoj uvedený do chodu.

DSC_0103

DSC_0122

Jakmile prohlídková trasa skončila, jeli jsme konečně do divadla. Ještě předtím jsme ovšem měli rozchod na pozdní oběd zhruba kolem 17 hodiny a vyrazili jsme na hodinku do nového nákupního centra Nová Karolina. Některé zajímalo víc nakupování než jídlo. Hodina uběhla rychle a my se už převlékali do divadla. Velice záživné také bylo převlékání v autobuse. Na náš velký počet bylo až neskutečně málo místa. Oblékání do šatů, natož soukání do silonek byl skoro nadlidský výkon. Po několika minutách jsme vykráčeli z autobusu. Každý měl společenské oblečení, tudíž jsme byli připraveni i esteticky.

DSC_0152

Divadlo bylo krásné a plné zrcadel, ze kterých se točila hlava. Představení trvalo něco málo přes dvě hodiny. Hra byla zajímavá a pro některé z nás velice atraktivně zpracována.

Úterní výlet byl krásný a zajímavý. Dozvěděli jsme se opět něco nového, co později jistě uplatníme v dalším studiu na gymnáziu.

Jana Holubová a Eva Juránková, 1. C

Exkurze do Památníku II. světové války v Hrabyni

Dne 17. 4. 2012 jsme se spolu s 1. C vypravili na dlouho očekávanou školní exkurzi směr Ostrava – Opava. A že stála za to!

Autobus startoval od školy v 8:00 ráno. Navzdory ocelově šedé obloze jsme doma nezapomněli dobrou náladu a tak nám jinak dlouhá cesta uběhla. Než jsme se stačili dostat ke druhé polovině našich svačin, už jsme byli na místě.

V Novém Dvoře, před branami arboreta, se naše počty snížily o celou 1. C a my jeli dál. O pár minut později jsme ale teplo autobusu museli opustit také. Čekal na nás památník II. světové války v Hrabyni. Co říct, mi holky jsme si od toho moc neslibovaly – nějaké samopaly, tanky..., válka

a krev, to není nic pro nás. Jak příjemně nás překvapilo, když jsme zjistily, že součástí expozice je tento rok i část s tématem „Ženy a válka!“ I přes tuto nadmíru příjemnou skutečnost jsme ale z expozice odcházeli s poněkud ponurými myšlenkami.

Vrátili jsme se tedy pro „botaniky“ a rozjeli se do Ostravy, do blízkého dolu Michal.

DSC_0149

Troufám si říct, že nikdo z nás by se havířem stát nechtěl. Po tom, co jsme viděli (vzpomeňme např. luxusní sprchy, nosítka první a poslední pomoci, nebo lahodných 6 litrů přeslazeného čaje) a po tom, co jsme v průběhu prohlídky vymrzli až na kost, jsme byli rádi, kdy žárovka, rozsvícená parním strojem, ohlásila konec. Nutno ale uznat, že pan průvodce Ing. Miloslav Rucki vyprávěl vážně poutavě (a obsáhle).

DSC_0104

V autobuse jsme už pomalu umírali hlady – kdo by se divil, bylo 15:30! Napjatě jsme sledovali ubíhající cedule, a když pan řidič konečně zastavil a otevřely se dveře, vyrazili jsme do města jako hladová smečka...no...gymnazistů. Centrum Nová Karolina náš nápor naštěstí ustálo :) Po návratu na parkoviště jsme se tvářili o poznání spokojeněji. To nás ale ještě čekalo divadelní představení Pygmalion podle G.B.Shawa...

 

Bára Čmelová, XB

Divadelní představení Pygmalion

Ve společenském oblečení jsme se přesunuli do Národního divadla Moravskoslezského (Divadla Antonína Dvořáka), kde jsme měli zhlédnout činohru Pygmalion podle stejnojmenné knižní předlohy George Bernarda Shawna. Hlavní postavou je „pouliční květinářka“ Líza Doolittelová, která žije mezi spodinou společnosti až do chvíle, než si jí všimne profesor fonetiky pan Higgins, kterého ztvárnil skvělý David Viktoria, a v podstatě jí nabídne pomoc jak v anglické výslovnosti, tak ve společenském chování. Zároveň se vsadí se svým přítelem plukovníkem Pickeringem (Petr Houska), že z neotesané Lízy udělá dámu schopnou uvedení mezi londýnskou smetánku. Experiment se zdaří a z „dívky ulice“ se stává mladá dáma oblíbená ve společnosti, vědoma si svých hodnot i upřímné lásky k profesorovi. Příběh jasně ukazuje, jak může láska překročit hranice společenských vrstev… Vtipný herecký výkon Lízy herečkou Ladou Belaškovou jistě pobavilo všechny žáky (i přes únavu po dlouhém dni jsme se mohli uvolnit a upřímně se zasmát).

Divadelní hru v odlehčeném, humorném podání mohu všem vřele doporučit. Mně osobně se také moc líbily do detailů propracované kostýmy, které navrhla kostymérka Blanka Tesařová.

Bartoňová Natálie, XB

Fotografie z exkurze 1. C do arboreta a z dolu Michal naleznete zde.

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

nyní se nevyučuje
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.