ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Žijeme v Evropě 2012

| Zobrazeno: 5334×

S blížícím se koncem školního roku, postupně vrcholí i ročníkové projekty. Pro sekundu se završil projekt „Žijeme v Evropě“ ve čtvrtek 26. dubna 2012 v tělocvičně nižšího gymnázia předvedením všech jejich prezentací.

Letos sekundáni nastudovali a následně představili prezentace o těchto osmi evropských zemích: o Bulharsku, Dánsku, Estonsku, Francii, Irsku, Portugalsku, Rakousku a Slovinsku. Nechyběly ani tradiční stánky, díky kterým se jednotlivé země mohly představit ještě blíže.

Žáci v tento den zúročili své několikaměsíční úsilí, to individuální i to kolektivní, hned trojím předvedením svých připravených prezentací. O průvodní slovo mezi jednotlivými prezentacemi se výborně postarali studenti QA Jana Průšová a Michal Dobeš. Začalo se generální zkouškou – poprvé v prostředí tělocvičny; druhé předvedení bylo tím hlavním vrcholem – před porotou a diváky, které tvořili primáni i spolužáci z ostatních tříd. Potřetí účinkovali sekundáni ve svých malých představeních pro své rodiče, kteří se přišli podívat v odpoledních hodinách.

Zijeme_v_Evrope_-_Gymnazium_Jesenik_2012

Při druhém bloku prezentací byla řeč o porotě. Ta letos pracovala ve složení: paní Dostálová, paní Formánková a paní Svobodová. Jejich práce nebyla snadná, protože prezentace i stánky se dětem opravdu vydařily a nebylo úplně lehké vybrat ty nejlepší. Nakonec se to však povedlo a výsledky byly tyto:

nejlepší prezentace z hlediska informatiky: Bulharsko (Nikola Hutníková, Tererza Králová, Kateřina Kuzdřalová a Eliška Marcinová)

nejlepší prezentace z hlediska zeměpisu: Dánsko (Jan Augustýnek, Martina Kouřilová, Martin Mokrý a Jiří Mráz)

nejlepší prezentace z hlediska estetického: Dánsko

Zvláštní cenu za nejnápaditější kostýmy udělil pan Chasák, který se staral o technické zázemí celého dne. Tuto cenu udělil družstvu, které představilo Portugalsko (Jan Pastucha, Michael Potěšil, Radim Šarman a David Žichovský).

Celkové pořadí bylo následující:      

1. místo Dánsko

2. místo Bulharsko

3. místo Slovinsko(Jana Nováková, Martina Salvová, Marian Slíva a Tereza Vodáková

Zijeme_v_Evrope_-_Gymnazium_Jesenik_projekt

Na závěr patří poděkování. Děkujeme porotě, moderátorům i technickému zabezpečení, děkujeme všem sekundánům za přípravu prezentací a v neposlední řadě také děkujeme všem patronům z řad vyučujících, kteří dětem pomohli svou zkušeností a radou.

Více FOTOGRAFIÍ ZDE

Za předmětovou komisi Člověk a příroda

Marcela Mišunová

 

Naposledy změněno sobota, 25 srpen 2012 20:25
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.