ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Završení kampaně LITTER LESS 2012

| Zobrazeno: 3339×

V úterý 5. července, symbolicky jako součást oslav Dne životního prostředí, na naší škole vyvrcholí kampaň za snižování množství odpadů.  Do celosvětové kampaně realizované v rámci programu Ekoškola se jesenické gymnázium zapojilo spolu s dalšími 19 školami v České republice a bylo finančně podpořeno firmou Wrigley. Hlavním cílem Litter Less Campaign 2012 je uvědomit si obrovské množství lidmi produkovaných odpadů a jejich nebezpečné dopady na životní prostředí i pro člověka samotného, pokusit se omezit jejich vytváření a připomenout nutnost efektivního nakládání s těmito často ještě cennými a využitelnými materiály.

V rámci kampaně proběhla řada tematických aktivit, do kterých se zapojili členové školního ekotýmu, ale i mnoho dalších žáků a studentů naší školy.  Jednou z nich byla fotosoutěž na téma Odpady kolem nás. Nejlepší snímky vystavíme ve vstupním prostoru školy a v 9,45 hodin vyhlásíme a oceníme vítěznou trojici autorů (A. Hernandezová, A. Kvita a M. Klohnová). O množství odpadů vytvářených jen na Jesenicku se mohli na vlastní oči přesvědčit studenti 1. C při exkurzi do provozů Technických služeb Jeseník, kdy navštívili řízenou skládku odpadů v Supíkovicích a dotřiďovací linku. V úterý 5. 6. v době od 9,00 do odpoledních hodin si můžete přijít prohlédnout výsledky dalších našich aktivit – například námi navržené velkoformátové nástěnné bannery s konkrétními informacemi, ale i nápady a náměty, jak tvorbu odpadů může snížit každý z nás. Na nástěnkách si můžete přečíst řadu dalších a někdy alarmujících údajů k dané problematice. Naši akci navštíví i žáci ze ZŠ Jeseník, kteří si budou moci vyzkoušet své znalosti o třídění odpadů, o dalším nakládání s nimi či zhotovit svůj výrobek z odpadního materiálu. Inspirací jim mohou být vystavené výtvory gymnazistů, a to např. nápis z víček od PET lahví s anglickým názvem kampaně, plastová Eiffelova věž či jiné.

Akce začíná v 9,00 hodin před hlavním vchodem gymnázia za účasti ekotýmu a žáků ZŠ Jeseník, po vystoupení děvčat z pohybového studia LB a krátkém úvodu budou následovat výše zmíněné činnosti.

Zveme tímto alespoň ke krátkému přestávkovému „nahlédnutí“ všechny učitele, spolužáky i ostatní, kterým je v souvislosti s odpady blízké motto kampaně KDYŽ MÉNĚ ZNAMENÁ VÍCE.

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.