ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

ZAVRŠENÍ KAMPANĚ LITTER LESS

| Zobrazeno: 2004×

Několikaměsíční kampaň za snížení množství odpadů, která probíhala na naší škole, byla zakončena symbolicky na Světový den životního prostředí v úterý 5. 6. 2012. Závěrečnou akci organizačně připravil školní ekotým a na její realizaci se podíleli nejen žáci a studenti gymnázia, ale i tři třídy nejmladších žáčků ZŠ Jeseník se svými třídními učitelkami.

DSC_0032

Poněkud netradičně v prostoru vstupního vestibulu školy a jeho bezprostředním okolí tak po zhruba tři hodiny panovalo činorodé hemžení a zvýšený rozruch. Kolemjdoucí z řad studentů gymnázia možná přitom zavzpomínali na dobu více či méně dávnou, kdy byli o notný kus menší, o hodně lehčí a hlavně bezprostřední, vděční a možná i více otevření a ochotní spolupracovat.

DSC_0035

Po krátkém úvodním slovu akce začala vystoupením účastnice mnoha mistrovství České republiky i Evropy v mažoretkovém sportu Terezy Bohačíkové z Pohybového studia LB. Tereza se musela úspěšně vypořádat nejen s náčiním „baton“, ale také s poněkud stísněným prostorem, což se jí určitě podle ohlasu publika podařilo.

DSC_0039

Plochu před vrátnicí zaplnili nejen diváci, ale zčásti i Eiffelova věž z PET lahví, ekotýmem navržené bannery s řadou údajů o odpadech a nápadů, jak jejich množství snížit, několik informativních nástěnek i opakovaně běžící „ekoškolácká“ prezentace. Nezvyklou barevnost prostoru doplňovaly nejen reflexní vesty prvňáčků, které následně dělaly na fotografiích dost neplechu, ale třeba i nápis z víček od PET lahví s názvem mezinárodní kampaně v angličtině – Litter Less Campaign.

DSC_0089

DSC_0057

Poté již malí žáčci ZŠ Jeseník vytvořili několikačlenné skupiny a vydali se po jednotlivých stanovištích, kde pod vedením členů ekotýmu plnili různé lehčí i náročnější úkoly. Jedním z nich bylo například praktické třídění různých druhů odpadů ve spojení s hodem do příslušné nádoby na přesnost, jinde se zase rozdávaly letáčky s informacemi, jak jednoduše a hned může tvorbu odpadu snížit každý z nás. Kdo chtěl, dostal i nálepku NEVHAZUJTE, PROSÍM REKLAMNÍ LETÁKY, kterou po domluvě s rodiči může umístit na poštovní schránku a zamezit tak spoustě zbytečně používaného papíru.

DSC_0050

Průměrný týdenní obsah poštovní schránky jsme pro názornost shromáždili a umístili hned vedle, stejně jako velký vak s obrovským množstvím PET lahví, které na gymnáziu jako odpad „vznikly“ za pouhé 2 dny.

DSC_0044

Kousek vedle pak děvčata ze sekundy provázely zájemce fotografiemi ze školní fotosoutěže na téma Odpady kolem nás. V průběhu akce byly předány ceny v podobě krásných publikací o digitální fotografii vítězce soutěže Aničce Hernandezové a Adamu Kvitovi.

DSC_0093

Počasí nám sice neumožnilo provozovat plánované stanoviště u symbolického hřbitova odpadků, ale správné odpovědi na kvizové otázky např. o době rozkladu jednotlivých druhů odpadů v přírodě pomohly těm všímavějším k řadě sladkých odměn.

DSC_0099

Pingpongový stůl byl zase místem, kde si přítomní mohli vyzkoušet své znalosti o cestě a využití tříděných odpadů. Největší nápor pak zažívaly především dva stoly, kde si zájemci mohli barevným potiskem opatřit textilní nákupní tašky (někdy i sebe) a přinést je domů rodičům s doporučením používat je místo igelitek.

DSC_0111

Velká fronta pak stála i u stanoviště, kde si každý mohl vytvořit svůj výrobek z odpadního materiálu, T. Hýskovi a J. Mikulovi se o papírovoplastových raketách a dalších vynálezech určitě bude zdát ještě nejednu noc, stejně jako L. Zbořilové a dalším o náramcích, náhrdelnících…  

DSC_0158

DSC_0173

DSC_0175

Velké poděkování za spolupráci patří všem členům ekotýmu, kteří se perfektně zhostili svých úkolů na jednotlivých stanovištích, vyzkoušeli si pro ně možná nezvyklou práci s dost malými dětmi a myslím, že se při tom i sami dobře pobavili. A protože se našim malým návštěvníkům a jejich pedagogickému doprovodu akcemi líbila, tak udělali i kus práce pro propagaci naší školy, což však nebylo plánovaným záměrem. Budeme spíše rádi, když hlavním výsledkem celé kampaně bude náš alespoň malý podíl na vytváření lepšího vztahu všech jejích účastníků k okolnímu životnímu prostředí.

DSC_0229

DSC_0007

Další fotografie z akce najdete zde.

Naposledy změněno sobota, 25 srpen 2012 20:28
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.