ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

TŘI ESA V RUKÁVU FENIXU

| Napsal(a)  Stanislav Jurník | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 698×
Jakub Strouhal v akci Jakub Strouhal v akci

24.-26. února pokračoval kolotoč závodů v běžeckém lyžování. Jak se v něm dařilo Fenix Ski teamu Jeseník s několika studenty gymnázia se sportovní přípravou v jeho sestavě, popisuje trenér Květoslav Žalčík.

"Víkend plný rozmarného počasí a nabitého sportovního programu Mistrovství České republiky a Českého poháru v běhu na lyžích proběhl v jabloneckých Břízkách. Když se na jednom z tréninků mihla i fenomenální Gábina Koukalová, v lese jakoby zašumělo. Jen si přejme, aby do sportovní výkonnosti této biatlonové „star“  brzy dorostli závodníci i v běžeckém lyžování, tak jak tomu bylo ostatně v celé jeho historii.

Třídenní klání v lůně jizerských hor kladlo na závodníky zvýšené nároky a ne každý vydržel až do finále. Jednotlivé běhy se skládaly z pátečního prologu, sobotní individuální klasiky a v neděli pak stíhacího závodu ze součtu obou časů předchozích dní bruslařskou technikou.

Jab 1

Prolog

Závod sprinterského charakteru vyžadoval především rychlostní a silové předpoklady. Pod některými závodníky sníh jakoby roztával, část závodního pole si to naopak užívala. Fenixova křídla ponejvíce roztáhli čtvrtý Adam Fellner, třetí Jakub Strouhal, druhý Jan Pechoušek a vítězný Vladimír Kozlovský. Ten na 2,5km dlouhé trati nadělil druhému v cíli plných 18 vteřin, neuvěřitelný rozdíl. Tak dokáže pádit snad jen „urvanej vagón“.

Jab 3

Klasika distanc

Ráno katastrofálně upravené stopy rozlítily servisáky do běla a nadělaly starostlivé vrásky na zadumaných čelech testovačů. Náš tým se tradičně vypořádal s nástrahy stopy na výbornou a jak známo, kvalitní máza je nezbytným předpokladem vysokých cílů. Nejlepší jeseničtí – 7. V. Kozlovský, 6. J. Medek a K. Poulíková, 4. J. Pechoušek, 3. A. Fellner a triumfem zakončil svoji jízdu Jakub Strouhal nedaje svým vrstevníků žádnou šanci.

Jab 4

Finálový stíhací závod

Po součtu časů v handicapech vyráželi běžci vstříc stíhací touze po umístění na stupních vítězů a s motivací vylepšit si pozici z předešlých startů. Po tureckém EYOFu unavená K. Poulíková vybojovala 7. pozici, pod stupni vítězů na 4. místě doběhl J. Pechoušek. Však to nejlepší přišlo na závěr v podání Fenix-tria pod dunivým povzbuzováním trenérů, servismanů i rodičů, radost pohledět i zažít. Jakub Strouhal si mazácky počíhal na dotírající smečku mladších dorostenců, aby jim v samotném konci uštědřil tvrdou lekci ukázkového trháku a cílem projel se zdviženými pažemi vítěze. O poznání složitější situaci řešil Vladimír Kozlovský, ten vyrážel s devatenáctisekundovým odstupem ze 6. místa a hlavou mu vířily různé taktické varianty. Prokázal ale vše, co k závodníkovi patří, obrovskou dávku bojovnosti a hladu po vítězství, podloženou výbornou kondicí a čichem na pravý okamžik ataku. Zasloužené vítězství. V ještě tíživější výchozí situaci na startu se nacházel Adam Fellner, na kterého si brousili zuby Dukláci z Liberce. Nenechal se vyprovokovat, vytříbenou technicko-silovou jízdou doslova uštval pole kolem sebe a v samotném závěru brilantně odolal Dušanu Kožíškovi, jemuž unikla nominace na MS v Lahti jen o vlásek, a jenž usiloval o palmu vítězství jako v nejlepších letech. Adam však byl tentokráte silnější a sklidil zasloužený obdiv.

Jab 2

Tři esa nebyla z rukou kouzelníka Pokustóna, to bylo lyžařské galapředstavení našich borců a zástava Fenix Ski teamu Jeseník se tyčí v letošní sezóně hodně vysoko!"

zhor

Naposledy změněno středa, 01 březen 2017 11:36
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 18. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.