ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

V POHODĚ PO KOTNÍKY VE VODĚ

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 712×

 Seriál mezinárodních závodů v běhu na lyžích se v jarním termínu začátkem března nastěhoval do lyžařské obce Harrachov, městečka zaslíbeného turismu, sportu a sklářskému umění našich kumštýřů.

O víkendu se sem sjela elitní plejáda našich běžců na lyžích, někteří navrátivší se z Mistrovství světa v Lahti i dalších významných sportovních podniků, nechyběla ani noha... Jen Lukáš Bauer kdesi v koutku Božího Daru promýšlel, zda-li příští rok ještě zmáčkne olympiádu na 50 km klasicky či zůstane již v kruhu rodinném.

Podmínky sobotního klasického sprintu kdekdo nechápal. Přes enormní úsilí pořadatelů se ze sněhu po jarním tání stala bořivá kaše, nezřídka se sportovcům bořily hole i lyže tak, že vypadaly v pohybu jak těžce postižení ostřejšími nápoji, technicky zvládnout klasiku vyžadovalo vskutku nápor na psychiku, na fyzično jakbysmet. Nešlo však o kabaret dobré pohody, nýbrž o významný mezinárodní závod Slavi cup.

Zástupci Fenix Ski teamu však tradičně nehodili flintu do žita. Excelentní vystoupení nabídl Jakub Strouhal a nedal nikomu šanci. Přidal se i Jan Pechoušek 2. místem mezi juniory a potvrdil extratřídu mezi sprintery. Výborně roztočili končetiny ještě 4. Vladimír Kozlovský, 6. Karolína Poulíková a stále se lepšící Jakub Medek, který rovněž pronikl na pódium.

Ostatní se pohybovali ve výsledkové první třetině výsledkových listin i přes mnohé pády či kolizní situace.

Nedělní ráno se v Harrachově přeci jenom umoudřilo a nabídlo tvrdou trať pro hromadné starty volnou technikou. Radostí skákal kdekdo, proslýchá se, že i Krakonoš.

Nadmíru kvalitní závod mužů rozhodl v závěrečném okruhu nedostižný Martin Jakš, ovšem dlouho mu dýchal na záda náš Adam Fellner a 5. příčkou dokázal, že jeho sen o MS se sice rozplynul, však ještě větší motivace ZOH není rozhodně nereálná, pole reprezentantů z něj má respekt. Kuba Strouhal dlouho sahal po double, jen v závěru mu chybělo již trošku sil. Největší drama s vítězným koncem naservíroval letos výborný Vlado Kozlovský, který 15 trať absolvoval v duchu „ententýky čert vyletěl z elektriky“, v prvním dějství mu sekundoval pouze Kim, však toho stál trhák tolik sil, že pak jen motal ztěžklými končetinami.

H1

Celkově další zdařilé vystoupení Fenixu nechť je životabudičem do závěrečného dílu letošní sezóny – Mistrovství republiky v běhu na lyžích na Horních Mísečkách ve štafetách a na maratónských tratích!

H5

H3

H2

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 18. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.