ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Mistrovské zakončení běžců Fenixu

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 797×

Navzdory úžasné jarní atmosféře s metrem firnového sněhu se dle termínového kalendáře sjely letos naposledy nejlepší lyžařské kluby k Mistrovství republiky v běhu na lyžích dorostu a dospělých na Horní Mísečky.

Programově nabitá běžecká klání odstartovala v pátečních soutěžích cross country kvalifikací. Značně náročná až nebezpečná trať přinesla velké množství karambolů a až bizarních pádů, leč nejen lyžařské zákony praví: „kdo umí, ten umí“.

HM1

Fenix Ski Team Jeseník vyslal do soutěže to nejlepší, a přesto tentokráte k medailím nedostoupil, ač velmi blízko měla k této vysněné metě Karolína Poulíková. Její 4. místo je vždy tak trošku mrzuté, ale přesto cenné. Další naši, ač se „držkopádu“ nevystříhali, pronikli mezi desítku nejlepších – 5. místo J. Pechoušek a J. Strouhal, 7. V. Kozlovský, 9. J. Medek.

HM2

Sobotní slunečné ráno hostilo týmovou soutěž štafet velmi oblíbenou mezi sportovci i příznivci běhu. Vinou zdravotních problémů jsme tentokráte neobsadili všechny kategorie, přesto jsme nehráli druhé housle.

V mladším dorostu spolehlivě štafetu rozběhl zdravý drzounek Medek a předával Cenkovi v kontaktu s nejlepšími. Jáchym dovezl tým k finišmanovi Strouhalovi, jeho udatnost narazila tentokráte na šumaváka Mánka, přesto stříbrná medaile je velmi hodnotná.

HM3

U staršího dorostu rozběhl trio jesenických Kim Žalčík a po souboji do posledních metrů s jilemnickou štafetou vyslal do boje A.Továrka, který přes výkonnostní handicap vydal ze sebe naprosto vše v touze udržet naději medailového snu. Finišman V. Kozlovský, jehož celá sezóna zastihla ve výtečné kondici, rozjel úsek na plné obrátky a sprinterskými vložkami bavil obecenstvo. Ve výsledku doslova zničil sebevědomí trutnovských chlapců a závěrečným trhákem si získal oprávněný obdiv. Bronzová medaile byla oslavována hurónským způsobem, spontánní vyjádření její sportovní hodnoty. Tak chutná opravdové štěstí.

Nedělní Hančův memoriál se nesl v duchu tradice, pořadatelé zvládli celý průběh na výbornou a vytrvalostní tratě – skutečně závěrečný závod letošní sezóny – prověřily lyžaře v celé parádě.

Společný start po boku reprezentace se nejvíce vydařil ještě dorostencům V. Kozlovskému, který pár vteřin za stupni vítězů skončil 4. a K. Žalčíkovi na 9. příčce.

K nesporným pozitivům patří radost při ceremoniálu vyhlašování celkového pořadí Českého poháru, tam za Fenix zářili především 2 borci, stříbrný Jakub Strouhal a vítězný Vladimír Kozlovský.

HM4

Poděkování za vydařenou sezónou však patří celému seskupení jesenických lyžařů. A držme palce, ať se výsledkový lesk odrazí i v nadcházejících sezónách v neméně hodnotných výkonech!

zhor

Naposledy změněno pondělí, 27 březen 2017 07:40
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

« Listopad 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.