ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

MČR V BĚHU NA LYŽÍCH V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 791×

Nebudeme hrát velké machry, FENIX SKI TEAM Jeseník zatím na nejsilnější kluby v čele s Duklou Liberec svými proporcemi nedosahuje, avšak pohled do výsledkové listiny na právě proběhnuvším MČR v běhu na lyžích svědčí o skutečnosti, že patří mezi absolutní špičku. 

Ve hře byly sady mistrovských medailí, ovšem především nominace na ZOH a MS juniorů a „23“ letých. Náročné třídenní klání dospělých a dorostu přineslo úžasný sport, běh na lyžích ve Vysočina Aréně nabídlo skutečně hodnotné výkony, které jsou příslibem na lepší časy, tolik blýskavé v nedávné minulosti.

 1. den – INDI SKATE

Individuální volná technika na náročných tratích rozběhla „mistrák“ v plné parádě. V mládežnících nás výborně prezentovali 6. místem Jáchym Cenek, mezi nejlepšími (5. místo) dobruslila ambiciózní Karolína Poulíková, v těsném závěsu vybojovala 8. příčku Anna Strouhalová. Atak stupňů vítězů přinesl juniorský duel s parádní tečkou pro Fenix – 2. Vladimír Kozlovský a 3. Kim Žalčík. O hodnotu nejvyšší se postaral mezi muži Adam Fellner, v mezinárodním poli dominoval a po zásluze získal titul šampióna. Po lyžařských buňkách se šuškalo „zřejmě dobrej oddíl“….

 1. den – SPRINT SKATE

Následný den na Vysočině konečně poněkud zamrzlo a tratě nabídly rychlejší podívanou v podobě sprintů volnou technikou. Zastoupení i v rychlostních disciplínách nečinilo jesenickým žádné problémy a opět opanovali elitní umístění. Nejzářivěji a zároveň s plnou dávkou dynamitu v nohách upaloval Jakub Medek, jeho 2. místo je toho důkazem. Výborně jej doplnil v kategorii 9. Benjamin Vrbovský. U děvčat zopakovala 5. místo Kája Poulíková a učarovala nejen šarmem, nýbrž i universálností. 10. Natálie Poláková potěšila projevem i bojovností. S vyšší dávkou sebevědomí se opřel do soupeřů Jakub Strouhal a dospurtoval i s kapkou smůly na 4. pozici. Zlepšeným výkonem se odprezentoval i J. Pechoušek na 10. místě.

Závěrečný den – INDI KLASIKA

Ráno bylo provázené návratem zimy a ustaranými servismany, testujícími do posledních okamžiků nejvhodnější variantu mázy. I servis-team Fenix ukázal svoji kvalitu a odměnou mu byla především spokojenost samotných závodníků. Své dlouhé nohy ukázala republice Karla Mičkerová a technickou jízdou si dojela pro výborné 4. místo, chlapci nechtěli zaostat a tak opět Jakub Medek 4. a Benjamin Vrbovský na 7. místě dlouho atakovali stupně nejvyšší. Neuvěřitelně vyrovnanou bilancí – do třetice 5. místo – se Karolína Poulíková usadila mezi nejlepšími stejně jako Jakub Strouhal, a to oba pomýšlejí napříště ještě výše. Mezi juniory razantní jízdou zabodoval 2. místem Vladimír Kozlovský, ve stínu top formy zůstal na 7. Kim Žalčík.

Opravdové drama, jež odprezentovala i ČT 1, přineslo mužské klání na 15 km trati, kdy šlo nejen o titul, ale zejména o olympijskou nominaci. Náš Adam Fellner ještě v nájezdu do závěrečného okruhu vládl celému startovnímu poli, v cíli přes obdivuhodný výkon zůstal poražen, však stříbro je stále cenné.

Co na závěr vyhodnotila komise ÚBD SL ČR, celá obec lyžařská žhavila dráty na cestě domů se zvědavostí sobě vlastní.

Otázka ZOH zůstala jediná nedořešena. Jednak se vyhodnocují celkové kvóty pro jednotlivé země a také následující víkend ve Slovinsku si to o letenky do Číny rozdají Rypl, Razým a jesenický Adam Fellner. A my věříme, jako celé Jeseníky, že se jeho boj o naplnění snu zdaří – to bude největší odměnou pro něho samotného i pro jesenicko-fenixácké lyžování.

Nominační jistotu pro juniorské a „23“ MS mají po výrazných výkonech 3 naši lyžaři, Vladimír Kozlovský, Kim Žalčík a Jan Pechoušek. Říkejme tomu opravdicky: PARÁDA!!!!

Tak chlapci, po našemu SKUL a už jen dobré skluzy a rychlou glajzu.

Zhor

Naposledy změněno pondělí, 15 leden 2018 15:53
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

sobota 22. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl