ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

MČR V BĚHU NA LYŽÍCH V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 828×

Nebudeme hrát velké machry, FENIX SKI TEAM Jeseník zatím na nejsilnější kluby v čele s Duklou Liberec svými proporcemi nedosahuje, avšak pohled do výsledkové listiny na právě proběhnuvším MČR v běhu na lyžích svědčí o skutečnosti, že patří mezi absolutní špičku. 

Ve hře byly sady mistrovských medailí, ovšem především nominace na ZOH a MS juniorů a „23“ letých. Náročné třídenní klání dospělých a dorostu přineslo úžasný sport, běh na lyžích ve Vysočina Aréně nabídlo skutečně hodnotné výkony, které jsou příslibem na lepší časy, tolik blýskavé v nedávné minulosti.

 1. den – INDI SKATE

Individuální volná technika na náročných tratích rozběhla „mistrák“ v plné parádě. V mládežnících nás výborně prezentovali 6. místem Jáchym Cenek, mezi nejlepšími (5. místo) dobruslila ambiciózní Karolína Poulíková, v těsném závěsu vybojovala 8. příčku Anna Strouhalová. Atak stupňů vítězů přinesl juniorský duel s parádní tečkou pro Fenix – 2. Vladimír Kozlovský a 3. Kim Žalčík. O hodnotu nejvyšší se postaral mezi muži Adam Fellner, v mezinárodním poli dominoval a po zásluze získal titul šampióna. Po lyžařských buňkách se šuškalo „zřejmě dobrej oddíl“….

 1. den – SPRINT SKATE

Následný den na Vysočině konečně poněkud zamrzlo a tratě nabídly rychlejší podívanou v podobě sprintů volnou technikou. Zastoupení i v rychlostních disciplínách nečinilo jesenickým žádné problémy a opět opanovali elitní umístění. Nejzářivěji a zároveň s plnou dávkou dynamitu v nohách upaloval Jakub Medek, jeho 2. místo je toho důkazem. Výborně jej doplnil v kategorii 9. Benjamin Vrbovský. U děvčat zopakovala 5. místo Kája Poulíková a učarovala nejen šarmem, nýbrž i universálností. 10. Natálie Poláková potěšila projevem i bojovností. S vyšší dávkou sebevědomí se opřel do soupeřů Jakub Strouhal a dospurtoval i s kapkou smůly na 4. pozici. Zlepšeným výkonem se odprezentoval i J. Pechoušek na 10. místě.

Závěrečný den – INDI KLASIKA

Ráno bylo provázené návratem zimy a ustaranými servismany, testujícími do posledních okamžiků nejvhodnější variantu mázy. I servis-team Fenix ukázal svoji kvalitu a odměnou mu byla především spokojenost samotných závodníků. Své dlouhé nohy ukázala republice Karla Mičkerová a technickou jízdou si dojela pro výborné 4. místo, chlapci nechtěli zaostat a tak opět Jakub Medek 4. a Benjamin Vrbovský na 7. místě dlouho atakovali stupně nejvyšší. Neuvěřitelně vyrovnanou bilancí – do třetice 5. místo – se Karolína Poulíková usadila mezi nejlepšími stejně jako Jakub Strouhal, a to oba pomýšlejí napříště ještě výše. Mezi juniory razantní jízdou zabodoval 2. místem Vladimír Kozlovský, ve stínu top formy zůstal na 7. Kim Žalčík.

Opravdové drama, jež odprezentovala i ČT 1, přineslo mužské klání na 15 km trati, kdy šlo nejen o titul, ale zejména o olympijskou nominaci. Náš Adam Fellner ještě v nájezdu do závěrečného okruhu vládl celému startovnímu poli, v cíli přes obdivuhodný výkon zůstal poražen, však stříbro je stále cenné.

Co na závěr vyhodnotila komise ÚBD SL ČR, celá obec lyžařská žhavila dráty na cestě domů se zvědavostí sobě vlastní.

Otázka ZOH zůstala jediná nedořešena. Jednak se vyhodnocují celkové kvóty pro jednotlivé země a také následující víkend ve Slovinsku si to o letenky do Číny rozdají Rypl, Razým a jesenický Adam Fellner. A my věříme, jako celé Jeseníky, že se jeho boj o naplnění snu zdaří – to bude největší odměnou pro něho samotného i pro jesenicko-fenixácké lyžování.

Nominační jistotu pro juniorské a „23“ MS mají po výrazných výkonech 3 naši lyžaři, Vladimír Kozlovský, Kim Žalčík a Jan Pechoušek. Říkejme tomu opravdicky: PARÁDA!!!!

Tak chlapci, po našemu SKUL a už jen dobré skluzy a rychlou glajzu.

Zhor

Naposledy změněno pondělí, 15 leden 2018 15:53
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 18. říjen 2018

nyní se nevyučuje
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.