ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Kim Žalčík na juniorském MS ve Švýcarsku

| Napsal(a)  Stanislav Jurník | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 745×

Student sportovní třídy 3.B reprezentuje naši školu, město i republiku na nejprestižnější světové juniorské akci, kterou je Mistrovství světa v běhu na lyžích ve švýcarském Gomsu! První reportáž z pera trenéra o dramatické cestě a prvních dnech pobytu ve Švýcarsku naleznete níže.

Dosažený první postupový cíl – nominace na největší juniorskou soutěž světa v běhu na lyžích splnili 3 naši reprezentanti FENIX SKI TEAMU Jeseník –  Jan Pechoušek v „23“, Vladimír Kozlovský jako nejlepší junior ČR a student gymnázia Jeseník Kim Žalčík. Obrovský úspěch, neb takové zastoupení má již jen SKI klub Šumava, jistě jenom důkaz stále rostoucí úrovně našeho klubu s podporou kraje, města, gymnázia i spolehlivých sponzorů.

Však samotná nominace ještě nedělá ze sportovce mistra, ta důležitější část sportovního představení je teprve před námi.

Cesta z Jeseníku přes sraz v Liberci proběhla vcelku hladce, hlášení, že v místě dějiště šampionátu je 2 metry sněhu spíše nabádala k optimismu ve stylu, kéž by tolika sněhu padlo na Jeseníkách. Však závěr cesty se stával stále dramatičtější. Po 10 hodinách jízdy se pod Furka Passem vozidla navezou na vlak, jež je Furkatunelem přepraví pod jednou z dominant tohoto kraje, mimochodem nejvyšším bodem oblasti, jenž ční doslova za humny – Finsteraarhorm svými 4 274 m n.m. Vedoucím výpravy je mistr světa v běhu na lyžích na 50 km z roku 2003 Martin Koukal a ten zpestřoval závěr cesty zážitky z této oblasti, kdy se svým parťákem Radkem Jarošem v rámci přípravy na výstup 8 201 m vysokou Čho Oju zde nabírali kondici a zdolávali místní vrcholy. Však celým údolím do místa bydliště jsme se protáhli doslova za vteřinu 12. Vlak byl poslední, který do údolí pustili a prokličkovat již napůl zavřené vesnice byl doslova husarský kousek a nebýt dobré řidičské průpravy nás všech, kdo ví…..

Ubytování, nikoliv hotelové, však o to více do party s vlastním kuchařem, to je ono, zaznívalo, však zvenku začaly padat první laviny a nás na 3 dny nekompromisně uzavřeli v Ritzingenu. Místní začali vytahovat historky, jak v devadesátémpátém spadla lavina do vesnice a pobrala domy i s 30 obětmi, to nepřidá zrovna na náladě. Však nikdo nechce být za poseroutku. A z nebe i bez Nohavici „večer to odhážu, namažu záda, ráno vstanu a zas kurva padá…“ bez přehánění další metr a do dalšího dne další a z dáli rány odstřelujících techniků v lavinových svazích. Naštěstí po neštěstí ritzineráci vytvořili dostatek přírodních valů tak, aby již na domy nikdy lavinové peklo nedosáhlo, po domluvě s místním starostou možno absolvovat trénink od kraje ke kraji vesnice. Žádný ze závodníků – jako my za mlada – již neumí disciplínu vlastní úpravy stopy – nejprve křížkujeme, pak najíždíme diagonálně, vlastně docela neočekávané ale nesmírně obohacující a partu utužující. A hle, i v rámci závěrečné přípravy jaxe umíme v tísni s notnou dávkou respektu postarat. Uvěznění turisté po klasické české improvizaci také vytáhli své prkénka a přidali se k nám, nakonec prima párty a napětí střídá uvolnění a veselá konverzace.

V dnešní den sněhopád ustal, probralo se i slunce a my konečně mohli spatřit neskutečnou nádheru okolních hor i jejich drsnotu, helikoptéry v letových pozicích monitorují další nebezpečí lavin, však přichází již optimistické informace, že do dalšího dne by měly být cesty zprůjezdněny a my bychom se konečně 4. den mohli vypravit do 10 km vzdálených tratí – dějiště MS.

Věřme, že tato epizodka bude v nás uložena nesmazatelně a více než cokoliv nás dokonce utuží v závěrečných krocích vyladění do bojů o tituly mistrů světa – proč ne, vždyť nás mistr světa vede, tak proč nedostát jednou rčení „ učeň lepší mistra“….

Držte nám palce, ať nám nežuchne žádná lavinka do cesty a do samotných soutěží - vždyť víte…..

zhor

Pár fotografií ze sněhem zasypaného Švýcarska najdete zde.

Naposledy změněno čtvrtek, 01 únor 2018 12:45
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 18. říjen 2018

nyní se nevyučuje
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.