ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Stopa gymnázia na MS v běžeckém lyžování v Gomsu

| Napsal(a)  Stanislav Jurník | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 570×

Naše škola zanechala svou stopu na právě skončivším Mistrovství světa v běžeckém lyžování juniorů ve švýcarském Gomsu. Reprezentovala nás tam dvojice Květoslav Žalčík v pozici jednoho z trenérů české reprezentace a jeho syn Kim jako jediný běžec z tréninkové skupiny gymnázia se sportovní přípravou v Jeseníku, který se na vrcholnou soutěž svými předchozími výkony a výsledky nominoval. Zhodnocení účasti z pohledu trenéra najdete níže. 

Souhrn výsledkových listin si dnes umí každý nalézt na www stránkách a průběžně hodnotit výkonnost našich běžců, a tak jen pro připomenutí – www.fis-ski.com zrcadlí naši současnou výkonnost a de facto úspěšnost. Lze s jistotou říci, že běžecké lyžování vykročilo tou správnou nohou ke zvelebení pohledu na tento úžasný sport, plný dřiny, potu, však současně i pobytu v přírodě, vzduchu, jež obohacuje plíce i sportovce jako takového.

Mistrovství světa v běhu na lyžích juniorů a „23“ pro naše barvy vyznělo pozitivně, avšak současně ukázalo pravdivý obraz jednotlivých národů i samotných jednotlivců.

Přehled výsledků běžců ČR:

Sprint junioři, juniorky

 1. T.Beranová, 21. Z. Holíková, 23. T. Kalivoda

Klasika indi juniorky, junioři „23“

 1. B. Havlíčková, 17. J. Bešťák, 26. K. Janatová, 27. A. Sixtová

Skiatlon junioři, juniorky, „23“

 1. B. Havlíčková, 22. V. Kozlovský, 29. T. Kalivoda, 22. A. Sixtová, 26. Z. Staňková, 21. J. Bešťák

Štafety juniorky, junioři

 1. Juniorky, 10. Junioři

Několik výsledků přineslo hodně radosti i optimismu, další si přiznejme naprosto otevřeně – svět peláší tak rychle, že zatím nestačíme. Však je tu skupina lidí, od vedoucího trenéra Martina Koukala po celý servisní tým vedený zkušeným Janem Baranykem, kteří jsou ochotni a především schopni vrátit běh na úroveň někdejší slávy. Typy sportovců i jejich odhodlání je toho základem a předpokladem. Není jiné cesty, než tvrdá sportovní příprava s promyšlenými prvky, které posunou výkonnost mezi elitu.

Jesenickým se nezdařil TOP výsledek. V. Kozlovský se pohyboval na hranici svého maxima, přesto se mezi nejlepší nedostal, ale rozhodně nezklamal a jeho umístění dává příslib do další sezóny. K. Žalčík zajel vysoký standart, ale do 30. borců světa se o pověstný kousínek neprobojoval, ovšem svojí pílí již promýšlí cestku k úspěchu, jak dál… J. Pechoušek jako ryzí talent nedosáhl na to, co by mohl uvést do síně zdaru. Hold jasným ukazatelem do budoucna je značka: tvrdá a promyšlená příprava. A věříme, že se naši vypracují tam, kam skutečně patří.

zhor

Několik dalších fotografií najdete zde.

Naposledy změněno čtvrtek, 08 únor 2018 15:03
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 21. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl