ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Šumava dobrým hostitelem

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 300×

Z pověření SLČR se dalšího dílu seriálu Českého poháru v běhu na lyžích dorostu a „23“ zhostili Sokoli ze Stachova v příjemně prosněžené Šumavě se startem na stadionu na Zadově. Soutěže byly rozděleny do tří závodních dní (9.-11. 2. 2018) a nesly punc náročnosti, a tak bylo třeba rozložení sil i psychické odolnosti. Ve hře byly nejen potřebné body do Českého poháru, nýbrž i možnost kvalifikovat se na další klání OPA cupu, samozřejmě na další sezónu pak hra o juniorskou a OH reprezentaci.

 1. den PROLOG skate

V mladších dorostenkách se opět výborně uvedla do jesenického klubu směřující K. Ryšková 5. místem.

Ve starších do poslední chvíle bojující o metu nejvyšší K. Poulíková si s malým odstupem opanovala bronzový stupínek a velmi dobře ji doplnila na 10. místě A. Strouhalová

U mladších chlapců parádní vystoupení v pořadí 4. B. Vrbovský, 6. J. Cenek, 8. J. Medek na něž navázal zdařilým výkonem na 5. místě J. Strouhal, a to jej dělilo od stupňů vítězů pouhých 8 desetin vteřiny.

Mezi juniory a „23“ pak V. Kozlovský 3. pořadím potvrzuje celoroční výbornou výkonnost. 7. J. Pechoušek a 9. K.Žalčík ještě tvrdili muziku v TOP 10.

2. den individuální skate

Den individuálních startů připravilo sobotní šumavské ráno s přízní počasí i dobře připravenými tratěmi. K. Ryšková vytasila ještě silnější zbraně a doběhla na 4. pozici, nechajíc za zády řadu výborných běžkyň. Doslova uragán připravili soupeřům jeseničtí mladíci, kteří atakovali absolutní špičku s výsledkem 3. B. Vrbovský, 5. J. Medek a 7. J. Cenek.

Bez rozpaků a pěkně zhurta ostatní roznesla celé pole dorostenek skvěle běžící K. Poulíková a byl z toho triumf nejvyšší, konečně dospěla tam, kam jistě patří.

Výborně ji 7. místem podpořila i A. Strouhalová, rovněž tak její bratr Jakub v kat. starších 7. jako symbolizující jejich jednovaječnost i jedinečnost zároveň.

Junioři a „23“ přinesl nervydrásající souboj do posledních okamžiků, kdy o zlato připravil jesenického V. Kozlovského jen domácí T. Kalivoda. 8. J. Pechoušek i 9. K. Žalčík mysleli rozhodně výše.

3. den stíhací závod (součet ze 2 soutěžních dní a start s handicapem) klasika

Ksakru, další bramborová pro Ryškovou, tak snad ji studium na gymnáziu půjde k duhu a vyšvihne svoji výkonnost až na pódium. Ben bojoval jako pravý sportovec a odměnou mu bylo opět 3. místo, naprosto skvělý počin. V závěru nejlepší desítky mu sekundovali J. Cenek a J. Medek. Stříbrnou pozici doslova vydřela již únavu vstřebávající Karolína, však za své výkony si zaslouží velké uznání, univerzálnost potvrdila 8. pořadím i Anička Strouhalová. 2. místo stvrdil bojovným výkonem Vlado Kozlovský a také stále se lepšící Michal Bráblík na 8. pozici. Jesenické trio 9. místem ještě doplnil Kim, tomu závody nesedly na míru.

Celkové vystoupení zástupců FENIX SKI TEAMu Jeseník patřilo mezi vskutku zdařilé a věříme, že do závěrečné třetiny sezóny ještě dokáží vystupňovat formu do TOP sfér.

zhor

Několik fotografií z průběhu závodu naleznete zde.

Naposledy změněno úterý, 20 únor 2018 06:51
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 23. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl