ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Naši běžci na lyžích na OPA cupu v italském Cogne

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 305×

Lyžařská běžecká sezóna po nedávno skončené olympiádě nedává odpočinout dalším soutěžím navzdory prázdninovému času. Další díl de facto B seriálu Světového poháru dospělých a nejkvalitnější soutěž dorostu světa OPA cup si dal dostaveníčko v 1 400 km vzdáleném italském Cogne. Pro bližší představu, budíček ve 3.45, napakovat vozidlo lyžařským nádobíčkem a „vijó“ přes Evropu na plný plyn, poslední stoupání ve sněhopádu s rizikem uvíznutí kolony vozidel, dojezd ve 20.45, Niki Lauda hadr…

Italské Cogne je hostitelem v lůnu čtyřtisícovek se vší parádou. Nám trenérům se jen zastesklo po projetí části upravovaných tras – lehčí, střední i brutální profily s klasikou i skate možnostmi, hold jedno z evropských středisek, kde mohou vyrůstat opravdoví šampióni, naší republice toto neskutečně chybí...

Kvintet našich zástupců FENIX SKI TEAMu Jeseník v sestavě Fellner, Kozlovský, Žalčík, Strouhal a Poulíková se jal reprezentovat naše barvy se vší parádou v konkurenci, která v absolutní špičce, přiznejme si, je lehce nám vzdálena, však není všem dnům konec. Trénink a zase trénink, jediná cesta k úspěchu.

Sobota 3. března patřila klasice, servisnímu týmu se již tradičně zdařila máza a tak si běžci mohli libovat v dobré stoupavosti i výborných dojezdech lyží.

Mezi dorostenkami se v premiéře ve velmi dobrém světle představila Kájina Poulíková, z našich 2. a celkově 23., jistě zdařilé vystoupení. Na ni úspěšně navázali další naši Vláďa Kozlovský 14. (1. z ČR) místem a Kim Žalčík 26. (3.).

Nenápadně vyhlížející trať  brala sil až do dna a to si zplna vyzkoušeli další naši Jakub Strouhal se svým 45. pořadím a Adam Fellner 36., oba značně vysíleni a žehrajíc na velmi špatné pocity běhu. Oba shodně se přiklonili k nározu, že takto mizerně se jim letos ještě nezávodilo, přesto je zdobila nesmírná bojovnost.

Druhý soutěžní den v neděli 4. března reglement závodu hovořil jasnou řečí – ze sobotní klasiky dle ztráty  stíhací závod. V dorostencích byla na programu smíšená štafeta chlapců a dívek.

Z českých závodníků nejlepší a neustále útočící Vladimír Kozlovský se v cíli mohl radovat z 12. příčky, velmi zdárně za jeho zády bojoval Kim Žalčík a z českých barev bral opět 3. pořadí. Přes extrémní snahu se závod Adamovi Fellnerovi obrátil v neskutečný souboj s únavou a bolestmi celého těla, tak někdy umí kousat vysoká nadmořská výška, kdo zažil, potvrdí na celé čáře.

Ve štafetách naše Kájina Poulíková dlouho držela samotné čelo závodu, v závěru již sil nebylo nazbyt, přesto celkové 9. místo v nabité konkurenci družstev celého světa není rozhodně k zahození. Ani Jakub Strouhal neuchopil šanci na  reparát sobotní klasiky za pačesy, i tak dokáže sport ukázat svoji odvrácenou tvář, však šance na spravení chuti je na domácích šampionátech stále zralá.

Držme tedy našim do závěrečného  dějství sezóny 2017-2018 palce až do modra a věřme v zúročení  lyžařské dřiny až k medailovému lesku na Mistrovstvích ČR v běhu na lyžích na Horních Mísečkách.

zhor

Několik fotografií z Cogne najdete zde.

Naposledy změněno úterý, 06 březen 2018 14:45
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 21. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl