ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Lyžařské žně v březnu na Mísečkách

| Napsal(a)  K. Žalčík | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 398×

Mistrovství republiky a Český pohár v běhu na lyžích se o uplynulý týden uskutečnily na tradičních standartních tratích na Horních Mísečkách. Počasí se bratru - pro mnohé vytouženě – obléklo do jarního hávu a de facto úprkem vzalo oba víkendové dny. Počasí s aprílovými posměšky- tu sluníčko tu zase deštík- míchalo připravenými variantami mázy jako dobře naladěný karbaník a servisní týmy nejednou hloubaly až na hranici svých možností neb sníh ukazoval všechny své tváře a pro slabší kluby se stal skutečnou šlamastikou. Ne toliko pro početně zralý tým jesenických fenixáků, dlužno poznamenat, že právě servis položil základ výborně připravenými lyžemi všem sportovcům.

Sobota 10. 3. sprint dvojic SKATE

Pro samotné lyžaře běžce tuze náročná disciplína, ve dvojicích 3x cca tříminutový úsek, kdy po dojetí jednotlivých štací každý polykal andělíčky, kyselina mléčná ve svalech doslova drtila svalové partie a kdo nelapal po dechu, mohl hovořit o výtečné formě.

U mladších dorostenců se zasqělo duo Jáchym Cenek – Jakub Medek, oba výrazní v aktivním pojetí boje loket na loket, podpoření výbornou kondicí a jen škobrtnutí Jakuba na posledních metrech v cílovém koridoru připravilo mladíky o faktickou možnost vybojovat kov nejcennější, ovšem 2. místo má úžasnou hodnotu. O desítku se poprali ještě R. Peňáz s B. Vrbovským, těsně je minula, ale i 12. pozice je ještě dobrým počinem.

U mladších dívek s cejchem bojovnic stanuly na 13. pozici Karla Mičkerová s Denisou Bakešovou.

To parádní vystoupení v návaznosti na stříbrné opojení chlapců bylo k vidění v podání Aničky Strouhalové s Kájou Poulíkovou, prvně jmenovaná se statečně držela v kontaktu tak, aby skvěle běhající Karolína své soupeřky uváděla v šílenství a jen o prsa jim unikly příčky nejvyšší. Další stříbrná před Novým Městem a bylo radosti plný dům.

Doslova našlapanou disciplínou byl start závěrečné společné kategorie mužů a juniorů. Borci s puncem olympioniků a nesoucí si s sebou vizitky v podání výborných výsledků na OPA cupech resp. MS-23 i SP, to byl příslib opravdového sportovního klání, samotný průběh pak přinesl pro lyžařské labužníky náramnou podívanou. Pro jesenické barvy byl nadmíru povznášející pohled po předávce 2. úseků, kdy špici závodního pole opanovaly obě naše dvojice, to se Dukle "sevřela prdýlka". V závěrečném účtování přeci jenom zvítězila zkušenost mistrovského Kožíška i Bartoně, závodníků světové třídy, však bramborová medaile v podání dvojice A. Fellner – J. Pechoušek a 5. místo - však jasně nejlepší mezi juniory v podání dua Vláďa Kozlovský – Kim Žalčík, to znělo nevšedně opojně.

Neděle 11. 3. indi KLASIKA

Své krásné dlouhé nožičky protáhla cílovou páskou Karla Mičkerová na 6. místě a potvrdila tak svoji klasickou dominanci s jasným atakem na „bednu“.

To u mladších hochů si vyšlápl na soupeře bez respektu Jakub Medek a se svojí dravostí se dosápal až ke 4. příčce, jen vteřin pár scházelo k bronzu. Jako výborní sekundanti mu byli i 9. Ben Vrbovský a 14. Jáchym Cenek.

U starších dorostenek na výtečnou sobotu navázala zdařile Kája Poulíková, jež se po technicky vytříbené jízdě navlas stejným časem s A. Novákovou usadila na bronzovém stupni.

Ve své oblíbené klasice si liboval nejsilnější z ročníku Jakub Strouhal a svým celkovým 6. místem potěšil jesenické příznivce.

Odvážné představení ukázali prvním rokem junioři v našich barvách, kdy jim soupeřem z nejtěžších byl olympionik a také vítěz nedělního duelu M. Rypl, 4. celkově a 1. junior Vladimír Kozlovský a též dravě bojující Kim Žalčík na 5. pozici v hávu stříbrného juniora. To i trenér par excelence Miroslav Petrásek přispěchal s gratulací a pochvalou, ta obzvláště hřeje. 9. Adam Fellner a 11. J. Pechoušek nenavázali na výborný sobotní výkon. 9. místo mezi juniory vybojoval Michal Bráblík.

Žeň pódiových vystoupení nalila do žil FENIX SKI TEAMU Jeseník tu pravou mízu a tak držme palce ještě do závěrečného dějství MČR v běhu na lyžích za 14 dní opět na Horních Mísečkách.

zhor

 Další foto z akce najdete zde.

Naposledy změněno pondělí, 12 březen 2018 14:41
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 20. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl