ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Závěr patřil mistrům!

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 457×
Fenix Ski team na MČR a ČP v Horních Mísečkách Fenix Ski team na MČR a ČP v Horních Mísečkách

Jaro zaklepalo na dveře decentně a na pomoc si vzalo letní čas, chyběl však zpěv ptáků v oblacích, z těch se ba naopak linul olověný odér a pobízel k nepravidelnému sněhovému spadu. Závěrečný díl letošní sezóny, jejímž vrcholem byla zimní olympiáda, se při výborné sněhové obdařenosti odehrál na Horních Mísečkách. Ve hře byly body do Českého poháru i mistrovské tituly.

Pátek 23. 3. 2018

Sprint klasicky norskou metodou, zprvu kvalifikace a vydobytí co nejlepší pozice jednotlivých rozjížděk po šesti s možností postoupit výše při doběhu do 2. místa, avšak při obsazení posledních 2 příček sešup níže.

Náročná záležitost, nutné rychlostní předpoklady i notná dávka rychlostní vytrvalosti.

Našim se dařilo se střídavou úspěšností. V mladších dívkách nejlépe 8. K. Mičkerová, ovšem u chlapců soupeře nešetřil ani náhodou J. Medek a došpurtoval si pro bronz. Výborně mu v kategorii sekundovali 5. J. Cenek a 6. B. Vrbovský, excelentní vystoupení dravých fenixáků.

Vyždímaná jako citrón pod tlakem rýmy na 5. místě doběhla K. Poulíková, „TOP 10“ uzavřela A. Strouhalová. To její bratr Jakub se do posledních metrů rval o medaili, i 4. pozice je úspěch. Ve společné kategorii juniorů a seniorů jako jediný z republiky tlačil na přesilu dukláků z Liberce J. Pechoušek a jeho 5. místo se řadí mezi obdivuhodná. Našim juniorům tentokráte zvlhl prach, však není všem dnům konec.

Sobota 24. 3. 2018

Štafety v srdcích sportovců vždy představují jakýsi přísun bojovnosti jeden za druhého a očekávání kolektivního prožitku. Naše největší želízko v ohni, mladší dorostenci, dostali doslova morovou ránu v sobotním ránu. J. Cenek se probudil s bolestí v krku! Narychlo sestavené trio R. Peňáz, B. Vrbovský a J. Medek přesto do posledního metru bojovalo o medaili a ta utekla až v cílové rovině, krásné 4. místo zůstalo s kapkou hořkosti. Ve starších dorostenkách tomu bylo naopak a trojice K. Poulíková, A. Strouhalová a H. Nováčková bramborovou medailí potěšila sebe i realizační tým.

Závěrečný koncert se chystal v mistrovském závodě štafet mužů. Nabušená Dukla se 3 týmy, jilemničáci, trutnováci, karlovaráci … a FENIX team oslaben o nejsilnějšího běžce A. Fellnera.

Na pódiu se však po litém boji sešli dukláci s olympijskými oporami a na 3. stupínek vyhoupli NAŠI, úžasný úspěch mladých jesenických běžců v podání K. Žalčík, V. Kozlovský a finišman J. Pechoušek. A na ceremoniálu se ozývalo „kdo rozumí, tleská...“

Neděle 25. 3. 2018

Hromadné starty na nejdelších tratích na samotném sklonku zdařené sezóny patří vždy k tomu nejtěžšímu v běžeckém řemeslu. Kumulující se únava, náročné tratě i početné kvalitní zastoupení běžců i běžkyň, to je směsice konkurenčního prostředí i návalů vůle po mistrovských medailích.

V našich barvách FENIX to zrovna nesedlo mladších děvčatům, u chlapců však byl výkon J. Medka na pódium (6. příčka) a především bojovníka B. Vrbovského oceněn bronzovou medailí, zaslouženě, závod opravdu bolel. J. Strouhal zakončil sezonu 9. místem, však co do bojovnosti s bolavými nohami i rýmečkou se ze všech sil vydala K. Poulíková za stříbrnou odměnou, čímž důrazně zaklepala na dveře juniorské reprezentace.

Mezi muži se v závěru všem vzdálil olympionik P. Knop, však bratru bojovný výkon J. Pechouška byl ohodnocen vysokou známkou a cíl psal 7. místo. Na sprintera mimořádně hodnotný výkon.

U juniorů se opět dostal do varu V. Kozlovský a nechal v cestě za titulem celé pole startujících, bravo Vlado!, napínavý souboj o bronzovou medaili přes drtivě vystupňovaný výkon K. Žalčík se Štvrteckým prohrál, 4. místo doplněné o 9. pozici M. Bráblíka, to je v řeči čísel vizitka našich barev. Do písmene se naplnilo rčení „závěr patří mistrům“ a když je to pod vlajkami FENIX SKI TEAMU, má to obzvlášť grády.

V hodnocení sezóny převažují vysoká pozitiva a toliko si přejme, aby příznivá výkonnost byla našich běžcům a běžkyním tou nejlepší motivací na následný olympijský cyklus.

zhor

Několik fotek za akce najdete zde.

Naposledy změněno pondělí, 26 březen 2018 08:19
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 21. říjen 2018

nyní se nevyučuje
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.