ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Nová sezóna v reprezentačním hávu

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 310×

Aprílový měsíc je v lyžařském kalendáři čas odpočinku, hodnocení, bilancování napřed i nazad, plánování nového a stanovování cílů příštích, avšak především období odpočinku od náročné přípravy lyžaře-běžce i závodního vypětí.

Měsíc máje s sebou přináší již nové tréninkové kilometry, nabírání kondice, množství hodin strávených posilováním a přípravy bázi všestranného zaměření.

Loňská sezóna přinesla barvám FENIX SKI TEAMU Jeseník nemalou porci úspěchů, a to se projevilo v nominaci do reprezentačních družstev, oblékati národní dres s naší trikolórou a lvíčkem na hrudi nejednomu sportovci nastavilo vyšší motivační hladinku i řádnou dávku sebevědomí.

Do seniorské reprezentace s jednoznačným cílem se za 4 roky probojovat na ZOH byl jmenován Adam Fellner.

Mezi juniory se vyjímají Kim Žalčík s Vladimírem Kozlovským, jen „o prsa“ to uniklo Karolíně Poulíkové a do týmu OH nadějí jasně vstoupil Jakub Strouhal.

Přelom května a června hostí Pec pod Sněžkou kompletní týmy, Adam se naplno otrkával mezi naší absolutní elitou, ve spolupráci s Rakušany pak tréninkový camp s velkou porcí fyzického zatížení i technických rozborů běhu na kolečkových lyžích absolvovali junioři i olympijské naděje. Vše až na drobné zdravotní trable proběhlo k pólu spokojenosti s vyvrcholením víkendového klání soutěží „Skijácký trojboj“ v Jilemnici. Zcela nově postavený stadión se speciální dráhou na kolečkové lyže a brusle, střelnicí pro biatlon i zázemím pro závodníky a bafuňáře, jedním slovem paráda. Roky již jesenické lyžování očekává v tomto směru posun, nejen pro kvalitní tréninkové příležitosti závodníků i hobby-sportovců, nýbrž i pro bezpečnost samou, neb tréninkový proces v běžném provozu s sebou přináší velký stress i dávku rizika. Přejme tedy naší sportumilovné obci přízeň radních i dostatečnou finanční injekci k realizaci.

Skijácký trojboj se poskládal ze tří discipín, atletického běhu na dráze, sprintu klasicky na kolečkových lyžích i nedělního individuálního závodu volnou technikou.

Atletický běh 1 000/1 500 metrů

Naši zástupci FEJE nehráli druhé housle, patrná je dlouhodobá všestranná příprava jesenických, která již roky dominuje v přípravě a nese své ovoce.

Muži+junioři: 6. A. Fellner, 7. K. Žalčík, 21. M. Bráblík, 27. J. Pechoušek, 8. K. Poulíková

Dorost: 1. B. Vrbovský, 2. J. Strouhal, 13. J. Medek, 6. N. Struhárová, 15. K. Ryšková

Sprint klasicky

Nejeden hodnotný výkon, výjimečně se však prezentoval především Jakub Strouhal, který ve své nenápadnosti nápadně přebírá v OH týmu pozici lídra.

Muži+junioři: 9. A. Fellner, 11. J. Pechoušek, 12. M. Bráblík, 15. K. Žalčík,15. K. Poulíková

Dorost: 1. J. Strouhal, 14. J. Medek, 17. B. Vrbovský, 8. K. Ryšková, 12. N. Struhárová

5-7,5-10-12,5 km Individuální závod volnou technikou

Opět výrazný J. Strouhal ve vítězném tažení, mezi muži se skvěle držel náš Adam Fellner a juniorskou dominanci ČR ztvrdil nejrychlejším časem Kim Žalčík.

Muži+junioři: 3. A. Fellner, 8. J. Pechoušek, 12. K. Žalčík, 24. M. Bráblík, 11. K. Poulíková

Dorost: 1. J. Strouhal, 11. J. Medek, 13. B. Vrbovský, 6. K. Ryšková, 15. N. Struhárová

Zahájení sezóny ve zdařilém rytmu, červen proběhne ve znamení narůstající intenzity přípravy i uzavírání ročníků na studiích a prázdninový čas již tradičně z větší části na tréninkových campech. Sportovní kondici nechť houšť….

Pár dalších fotografií naleznete zde.

zhor

Naposledy změněno úterý, 19 červen 2018 12:42
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 23. září 2018

nyní se nevyučuje
« Září 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl