ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Vrchol letní sezóny na kolečkách ladil s barvami Fenixu

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 194×

„Léto budiž pochváleno s povděkem“ vyřkne každý lyžař, jemuž se zdaří přípravné období a natrénuje patřičná kvanta i kvalitu tréninkových plánů, mnohdy protkaných novými metodami či intuitivními nápady.

Ve finále však účtenka vykázaných tréninků musí obsahovat pěknou řádku numer, dokumentujících píli i jistou dávku schopnosti vše zregenerovat tak, aby přišla další míza i nová chuť do sportování.

Toto období právě vrcholí s končícím létem a nástupem podzimu sérií testových baterií a závodů. Mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích, uspořádaných uplynulý víkend v Liberci, dokonale prověřilo kompletní běžeckou špičku ve třídenním klání, sestaveném v programu do pátečních sprintů, sobotního individuálního volného závodu a závěrečného nedělní výjezdu klasikou na Ještěd. Kdož se jal zvládnouti celé sportovní menu, měl toho u jedinečné ještědské dominanty plné kecky, nevyjímaje nikoho.

Pátek – sprint SKATE

Na části tratí v libereckém Vesci, kde se v roce 2009 pořádalo MS, pořadatelé vytyčili 1,3km rovinatý sprint. Ztížené podmínky – neurvalý vítr s mrholením – kladly o to vyšší nároky na techniku i přípravu taktických variant hromadných finálových jízd.

Přehled výsledků FENIX SKI TEAMU Jeseník

Titul Vladimíra po bezchybném dynamickém projevu celého klání byl naprosto zasloužený, o ten se v posledních metrech drobným škobrtem připravil Jakub, však přesto ještě stihl vybalancovat k bronzové medaili. I ostatní bojovali, však na stupně vítězů to již nestačilo.

 1. K. Ryšková, 5., K. Poulíková, 9. T. Tvarůžková
 2. J. Strouhal, 7. J. Medek, 1. V. Kozlovský, 7. A. Fellner

Sobota – INDI SKATE

Náročná trať s tvrdým stoupáním i se sjezdy s nevyklopenými zatáčkami, slibovala parádní podívanou na řež o další sadu medailí. A našim zástupcům budiž přidána k dobru jejich bojovnost se zdařilým pohledem do výsledkových listin. 4 medaile, a to ještě bramborová k tomu. Netřeba dodávat, že radost byla na místě a hurónské „Jeseník“ se neslo areálem.

 1. K. Ryšková, 10. Tvarůžková, 5. K. Poulíková
 2. J. Strouhal, 2. V. Kozlovský, 2. A. Fellner, 3. K. Žalčík

Neděle – výjezd na Ještěd KLA

V uších snad zněla legendární písnička Pavla Bobka „já chtěl bych být v nedělní ráno“, leč tohle ryze mrazivě podzimní vstávání s očekáváním 13 km stoupání na zpěvnosti nepřidalo, jen meluzína hvízdala tóniny jedinečně znějící. Masový start v Janově dole nasbíralo na startovní rošt rekordních 165 běžců a běžkyň. Rok od roku počet narůstá, a to je pozitivum.

Se startovním výstřelem odšpuntovali aktéři zásobníky energie a klapot bodců zabodnuvších se holí do asfaltu burácel v rytmu soupaží či jedinečné klasiky. Tempo až zběsilé s cílem zdolat vrchol Jizerských hor v co nejkratším čase a sáhnout si na jednu z medailí...

Dlouho opanoval čelo běžeckého hada náš nejsilnější závodník Adam Fellner, až v druhé části vzdal hold silnějším. Mezi juniory si na všechny bez respektu vyšlápl Kim Žalčík a ve stupňovaném finiši tentokráte nedal sokům naději na adekvátní odpověď. I přes notnou dávku bojovnosti si Karolína Poulíková odnesla jen bramborovou medaili.

 1. N. Struhárová, 7. T. Tvarůžková
 2. A. Fellner, 6. V. Kozlovský, 1. K. Žalčík

Mistrovství ČR poukázalo na naši velmi dobrou výkonnost a tak si jen přejme takových vystoupení i v zimní sezóně co nejvíce.

zhor

Naposledy změněno úterý, 02 říjen 2018 14:14
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 19. prosinec 2018

nyní se nevyučuje
« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2018
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.