ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

První setkání studentských rad v Ostravě

| Zobrazeno: 1881×

Myšlenku spolupráce studentských rad jsem převzala od bývalého předsedy Studentské rady Soukromého gymnázia Letohrad. Po prvním neúspěšném pokusu se setkat na Gymnáziu Open Gate v Říčanech u Prahy bylo domluveno setkání v Ostravě. A to přímo na Ostravském magistrátu.
V neděli 20. listopadu v brzkých ranních hodinách jsme tedy nasedli na vlak směr Ostrava. Naši výpravu tvořili kromě mě ještě další členové naší Studentské rady a to jmenovitě Pepa Uchytil, Rey Harnisch a Kuba Nosek. Hned po odjezdu nastal problém. Paní v pokladně zřejmě ještě spala, a tak nás paní průvodčí upozornila, že máme jízdenku do Olomouce. Nicméně nakonec jsme vše zdárně vyřešili.


Ve smogem zamořené Ostravě jsme byli už v osm hodin ráno. Protože jsme vůbec nevěděli kudy, kam a čím máme jet, zeptali jsme se v informačním středisku. Ovšem zjistili jsme, že ani zaměstnanci informačního střediska nemusí vše vědět. Tramvaj č. 8 totiž z dané zastávky vůbec nejezdila. A tak přišla na řadu mapa. Díky ní jsme po jedenácté hodině stanuli před komunistickou budovou Ostravského magistrátu, jehož věž je mimo jiné nejvyšší radniční věží v České republice.
Úderem dvanácté hodiny začalo dle plánu naše jednání. Richard Vereš z ostravského Matičního gymnázia zařídil malou zasedací místnost. Z asi padesáti obeslaných gymnázií přijeli zástupci devíti. Mezi nimi žáci Rakouského gymnázia z Prahy, Soukromého gymnázia z Letohradu, Havířova, Uničova či Krnova. V prvním bloku každý zástupce prezentoval svou školu, tedy především Studentskou radu či chcete-li parlament. Někteří pouze ústně, jiní měli připravenou prezentaci. Mohli jsme tedy slyšet, jak jiné Studentské rady fungují, co se jim daří, a co naopak ne. Pokud se domníváte, že v zasedací místnosti panovala nuda, mýlíte se. Shodou okolností většina předsedů studentských rad, jak jsme později zjistili, má zkušenosti s divadlem. Tím pádem byl mluvený projev na dosti slušené úrovni. V případě Petry Karkoškové z Gymnázia Orlová- Lutyně to dokonce vypadalo skoro jako v show Na stojáka.
Poté, co jsme se dosmáli, přišel na řadu další blok. Tématem byla realizace meziškolního média. Tato myšlenka vznikla z důvodu, že skoro na každé škole je problém s nedostatkem studentů, kteří by psali do školního časopisu. Takto by přispíval zkrátka ten, kdo by chtěl.
V další části se řešila možnost uspořádání akcí, na kterých by se sešli nejen předsedové a členové studentských rad, ale i další studenti z daných škol. Velká debata se rozvinula například o Divadelním festivalu, protože na mnohých školách fungují divadelní soubory.
V závěru jsme ještě řešili, jak často se budeme scházet a kde. Střídat místa konání se nám zdálo jako dobrý nápad. Usnesli jsme se, že příští setkání se bude konat u nás- v Jeseníku.
Pokud bych měla toto setkání zhodnotit, řekla bych, že bylo velmi přínosné pro všechny strany. A co se týče naší Studentské rady, zjistili jsme, že na tom nejsme tak špatně, a že jsme dokonce hodně aktivní oproti některým školám. S dobrým pocitem jsme tedy nasedli do vlaku směr Jeseník a v duchu už osnovali lednové setkání v Jeseníku.

Míša Rotterová


A co na to říká zbytek naší výpravy?

Kuba Nosek: „V neděli jsme se jako zástupci studentské rady vydali do Ostravy na schůzku s předsedy studentských rad z jiných škol.
Naše schůze proběhla v zasedací místnosti na Ostravské radnici. Měli jsme možnost porovnat, jak fungují studentské rady v jiných školách.
Nakonec jsme se dohodli na další schůzce, která proběhne u nás v Jeseníku.”

 

Rey Harnisch: „Setkání studentských rad stálo za to. Poznal jsem několik nových částí Ostravy a setkal jsem se se studentskými radami ostatních gymnázií. Bylo to velmi přínosné a jsem si jist, že studentská rada některé nápady, které jsme tam získali, využije. Jsem velmi rád, že jsem se toho zúčastnil a již očekávám s nadšením další schůzku, zde v Jeseníku"

Naposledy změněno sobota, 25 srpen 2012 21:55
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

sobota 15. prosinec 2018

nyní se nevyučuje
« Prosinec 2018 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2018
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.