ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Semifinále FIRST LEGO League Southeast 2016 v Košicích

| Zpět na 2015/2016 | Zobrazeno: 1331×

V letošním jubilejním desátém ročníku robotické soutěže FIRST LEGO League v ČR se podesáté stal celkovým vítězem v České republice tým studentů z jesenického gymnázia.

Tým CO3 si svým vítězstvím vybojoval postup do mezinárodního Semifinále FLL Southeast pro země Visegrádské čtyřky a Rumunska, které se konalo 11. a 12. 2. 2016 v Košicích a kterého se zúčastnilo nejlepších 22 týmů ze čtyř zemí.

Příprava na mezinárodní Semifinále FLL není jednoduchá, protože celá soutěž už probíhá v angličtině. Je nutné přeložit prezentaci výzkumu, připravit se na otázky poroty, studenti musí být schopni anglicky vysvětlit, jak probíhala stavba robota a jak fungují jeho programy, popsat, jak probíhá jejich týmová spolupráce a popsat všechno, na co se mohou porotci v jednotlivých čtyřech FLL disciplínách zeptat. Naštěstí je tým CO3 už zkušený, letos soutěžil již potřetí a tvoří jej většinou studenti kvarty, kteří komunikaci v angličtině zvládají výborně. 

 

Semifinále probíhalo ve velké budově Kundshalle a hlavním organizátorem Semifinále FLL byli  IT Valley, Technical University Košice - Faculty of Mechanical Engineering, Hands on Technology, Nexteria, ICE – Institute for Creative Economy.

Pro týmy byl ve čtvrtek připraven společný program, během kterého se mohli účastníci z jednotlivých zemí seznámit a také propagovat své regiony. Propagace a představení regionů probíhalo i v pátek během soutěže. Všechny týmy měly připraven svůj stánek a rozdávaly drobné upomínkové předměty a suvenýry. Nám se dařilo úspěšně propagovat naše krásné Jesenicko pomocí velkých fotografií, lázeňských oplatků i propagačních letáků.   

Konkurence v Semifinále je obrovská a rozhodují i malé detaily, rozdíly mezi týmy jsou malé a vyhrává samozřejmě ten nejlepší. Tentokrát se našim barvám nedařilo tak, jak jsme si představovali. Robot měl drobné vrtochy a nezajel tolik bodů, kolik bylo v jeho silách, takže nakonec jsme skončili na celkovém devátém místě. Rozhodně to bylo poněkud zklamání, protože v předchozích letech jsme byli úspěšnější, ale nakonec převládl pocit dobře vykonané práce. Náš výzkum o zpracování odpadů byl zajímavý, sklidili jsme za něj dokonce pochvalu od vedoucího projektu WAVE pana Ing. Maščucha z ČVUT, který nás pozval do střediska UCEEB v Buštěhradu u Prahy, kde jsme se byli v prosinci 2015 podívat.

Soutěž FIRST LEGO League přináší velké zážitky, hodně zkušeností a znalostí, které jejich účastníci často plně docení až v budoucnu. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem našim sponzorům a především městu Jeseník, které naše týmy dlouhodobě podporuje a umožňuje jim účastnit se mezinárodních robotických akcí.

Tým CO3 tvoří Adriana Hauke, Veronika Vrtělková, Kateřina Šulcová, Pavel Ostrý, Ondřej Ježek, Matěj Dostál, Adam Popelka, Robin Pospíšil a Filip Ježek. Kouči týmu jsou Magda Dostálová a Pavel Ostrý. 

 

Naposledy změněno úterý, 05 duben 2016 21:07
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 17. říjen 2018

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.