ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Jedenácté vítězství aneb vládneme robotům

| Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 1484×

Jedenáctiletá naprostá robotická nadvláda Jeseníku opět potvrzena: máme zlato i stříbro z finále FIRST LEGO League 2016!!! Vítězem se stal tým R.U.R., jen o dva body za ním skončil tým CO3. Oba týmy z jesenického gymnázia a SVČ Duha Jeseník postupují do Semifinal FLL Southeast v maďarském Debrecenu, kde budou bojovat o postup do evropského finále. Bronzovou příčku v Olomouci na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v sobotu 3. 12. 2016 obsadil tým z Gymnázia Hejčín.

Karel Čapek by se určitě divil, kdyby zjistil, že se v malém horském Jeseníku každoročně rodí nejlepší roboti v České republice. Jejich líheň je na naší škole a nebojte se, nejsou nebezpeční. Každým rokem na podzim je šikovní studenti postaví z LEGO součástek, senzorů, motorů a mikropočítače a naučí je plnit co nejvíce úkolů připravených na hracím stole. Není to jednoduché, roboti musí být rychlí, šikovní a samostatní, protože na všechno mají jen 150 sekund.

Než postavíte a vycvičíte nového LEGO robota, uplynou tři měsíce tvrdé práce. A to zdaleka není všechno, soutěž FIRST LEGO League není jen o robotech, ale také o výzkumné práci, o hledání řešení reálných problémů, o prezentačních dovednostech, o schopnosti reagovat na dotazy odborné poroty. A aby toho nebylo málo, také o týmové práci a vzájemné komunikaci. Pořádně těžká soutěž, která by zamotala hlavu i mnohým dospělým, a to v ní soutěží děti od 9 do 16 let.  Zatím v ní téměř nemáme konkurenci, vždyť se letos náš školní tým stal šampionem České republiky již pojedenácté v řadě za sebou!

 

Soutěže FLL se na Gymnáziu Jeseník účastní již čtvrtá generace týmů. Ve škole v současné době pod patronací SVČ Duha Jeseník pracují dokonce tři týmy, což je republikový unikát: žádná jiná škola v ČR není schopna do soutěže vyslat současně tři týmy. Nejmladší žáci gymnázia soutěží v týmu R.U.R. Team New a v Olomouci obsadili krásné šesté místo.

Na mnohaletých úspěších týmů se podílí nadšení a obětaví učitelé informatiky, kteří dětem předávají své znalosti a dovednosti a dokáží je motivovat k náročné přípravě na soutěž. Semifinále zemí Visegrádské čtyřky v Debrecenu už bude probíhat celé v angličtině, takže před oběma postupujícími týmy leží další náročný úkol v podobě jazykové přípravy.

Díky všem, kteří pomáhají, a velké blahopřání všem, kteří soutěžili. Děti až mnohem později ve svém životě pochopí a ocení, jak mnoho se díky FIRST LEGO League naučily; že to nebyla jen dobrá zábava, ale především výborná příprava pro další studium.

 

Vítězný tým R.U.R. soutěží pod vedením Romana Chasáka a tvoří jej A. Bicanová, S. Drlíková, Š. Dvořák, M. Horáková, H. Kameník, V. Kašová, J. Maceček, F. Ondruch, J. Pučok, P. Velc a J. Vokal.

Stříbrný tým CO3 připravují Magda Dostálová a Pavel Ostrý, členy týmu jsou A. Hauke, O. Ježek, F. Ježek, A. Popelka, P. Ostrý, K. Šulcová, V. Vrtělková, A. Trávníček, A. Plšek a A. Žák.

Tým R.U.R. New Team vede Roman Chasák a tvoří jej M. Mišun, V. Dzubák, J. Drochýtek a J. Vondruška.   

album - rajce.net › gymjes › FLL 3. 12. 2016 Olomouc

Naposledy změněno pondělí, 12 prosinec 2016 22:40
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.