ATEX běh ve zlatém podzimním hávu

16. ročník ATEX běhu „O pohár Zlatého Chlumu“ přilákal ve všech kategoriích přes 100 běžců, na výše zmíněnou horu se jich vydalo 65, tratě ve Smetanových sadech proběhlo 40 těch nejmladších.

Ráno ještě mrazem křupala tráva pod nohama organizátorů z Fenix Ski teamu Jeseník, avšak postup slunce dodával atmosféře v kombinaci se zabarvením listnatých stromů doslova kouzelný nádech. Tratě prošly podstatnou změnou, náběh kolem Priessnitzova pomníku pokračoval Křížovou cestou na Křížový vrch a dále na Zlatý Chlum. Z úst aktérů závodu zazněla pochvalná slova, byl to tedy krok správným směrem.

Nechce se uvěřit, že nejlepší čas se stlačil pod 25 minut, což je výkon hodný mistra. Tím byl syn našeho vynikajícího triatlonisty Petra Vabrouška Filip a natřel to všem, ač náš skvělý dálkový běžec Václav Sedláček mu dlouho zdatně sekundoval.Výborně si počínala i A. Strouhalová v ženách následována M. Žalčíkovou. V dorostenecké kategorii kralovali F. Sázel a T. Cenek, E. Kouřilová a K. Korytářová, u žáků M. Kupka, J. Peňáz, J. Kouřilová a Z. Kupková.

Skutečnou ozdobou zdařeného dopoledne byla samotná účast Petra Vabrouška. Kdo si dokázal vyhledat výčet jeho úspěchů, nechtěl věřit, že tento skromný šampión je osobně přítomen. S radostí se ujal rozhovorů i předávání cen a získal tím velký obdiv.

Za podporu celé akce sponzory, městem, krajem děkují organizátoři z FENIX SKI TEAMu Jeseník.