Blýská se na lepší časy

Vytoužený čas prázdninový se rozhodli mladí studenti Gymnázia Jeseník a členové našeho FEJE strávit na horách, a to ne ledasjakých – Krušných.

Jakoby nestačilo se ohlédnout za minulým víkendem, kdy se přízně nedočkali ani největší optimisté, celý čas totálních proměn teplot a srážek, podpořených vytrvalým vichrem. Kdo si klobouk neudržel, zadělal si na problém. Špásovat se dalo jedině v útulně saunového relaxu, na Božím Daru se snad všichni čerti ženili a úsměvy zamrzaly, jen co je pravda. Příprava na závěrečný díl seriálu OPA cupu tedy jen pro otrlé…

V reprezentačním seznamu se objevili Adam Fellner, Jan Pechoušek, Kim Žalčík a Vladimír Kozlovský. Kvarteto doplnili mladí Anna Strouhalová, Jolanta Byrtus, Tereza Tvarůžková, Jakub Strouhal, na „slabá plůca“ si stěžoval Jakub Medek, a proto byl startu na finále OPA cupu v německém Oberwiesenthalu ušetřen, léčba dostala přednost.

Třídenní klání přinesla nejen zajímavou sportovní podívanou, nýbrž i vynikající představení českých barev.

Pátek 15. 3.: sprint skate

Dominantní v této náročné disciplíně byli především Němci, Francouzi a Italové, z našich si nejlépe počínali 15. J. Pechoušek v mužské části, u juniorek si pro zkušenou běžely Anna Strouhalová a Jolanta Byrtus, obě se vmáčkly do 45. místa. Juniorská elita OPA cupu byla značně vyrovnaná a největší pochvalu zasluhuje 15. J. Pechoušek v mužích, u juniorů pak 16. V. Kozlovský. Zdatně mu sekundovali 33. Kim Žalčík a 36. Jakub Medek. Nabírání zkušeností mezi výbornými sprintery se hodilo úplně všem, stále je hodně co zlepšovat.

Sobota 16. 3.: Klasika – hromadný start 10,15 km

Stylem start – cíl se odprezentovala B. Havlíčková a suverénně si přijela pro prvenství. Naše děvčata na zkušené si počínala více než zdárně – 30. J. Byrtus a 38. A. Strouhalová, mezi ženami doplatila na zlomenou hůl T. Tvarůžková a na víc než 34. místo už to stihnout nešlo. Junioři s velkou dávkou bojovnosti proťali cílovou pásku v pořadí 21. K. Žalčík, 25. V. Kozlovský a 46. J. Strouhal. U mužů J. Pechoušek dosáhl na 38. pořadí, však výborně běžící A. Fellner vydržel se silami až dokonce a jeho 12. místo je obrovským plusem.

Neděle 17. 3: Skate – stíhací závod a štafety

Jak nejlépe okořenit závěrečný duel všech lyžařů běžců než stíhačkou seniorů a štafetami juniorů a juniorek. Na nebi se konečně zasmálo slunce a přidalo pořádnou porci přízně.

Reprezentantky Havlíčková i Razýmová uběhly všem bez rozpaků a nastartovaly tím veleúspěšný den naší reprezentace. 30. T. Tvarůžková značně vylepšila nezdařenou klasiku a posunula se vpřed. Účastník MS Adam Fellner se závodem víceméně protrápil a nebylo z toho více jak 21. místo, doplnil jej 42. pořadím J Pechoušek.

Anička Strouhalová zdárně doplnila reprezentační trio a odměnou bylo výborné 9. pořadí, zatímco 1. štafeta Holíková – Votočková – Havlíčková dosáhla na vítězství, fantastický výsledek. V jejich stopách se pohybovali i junioři, Vlado Kozlovský na 1. úseku doběhl těsně druhý, T. Lukeš pozici udržel a na třetím místě ve společnosti mistrů světa a medailistů se o stupně vítězů do posledních metrů pral Kim Žalčík, zůstalo však u 4. pozice, přesto tyto výsledky nedělní OPA daly příznivější světlo této disciplíně, která dlouhé roky patřila ke skvostům našeho sportu na MS i ZOH. Věřme tedy, že se blýskalo nejen týden na Božím daru, především pak na staré dobré časy běhu na lyžích. A to s výrazným podílem jesenických běžců.

Zhor

Obrázek: aktuality/galerie/1552900760_img-7890.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1552900760_img-8102.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/1552900761_img-8045.jpg
Tag: GSP

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři