Bratři Peňázovi nominováni na ME

Radek a Vojta Peňázovi, žáci I. B Gymnázia Jeseník a členové FENIX SKI TEAM Jeseník, se kromě běžeckého lyžování věnují i příbuznému sportovnímu odvětví, a to lyžařskému orientačnímu běhu.

O víkendu 8. a 9. února změřili kluci síly s nejlepšími „lobaři“ na Mistrovství České republiky v Rejdicích u Tanvaldu. V sobotu na sprintové trati získal Radek v dorostenecké kategorii do 17 let titul Mistra ČR a bratr Vojta se umístil na 3. místě. V neděli na klasické trati ve stejné kategorii Radek zopakoval umístění ze soboty a opět se stal Mistrem ČR. Vojta skončil na trati dlouhé 15 km o pouhých 15s za Radkem a mohl se radovat z titulu vicemistra republiky. Díky těmto výsledkům se oba kluci nominovali na Mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu ve švédském Umea, které se uskuteční od 20. do 28. 2. 2020 a kde budou reprezentovat nejen Českou republiku, ale i Gymnázium Jeseník. Velkou zásluhu na tomto úspěchu Radka a Vojty mají trenéři Jan Baďura a Rostislav Sedláček, kteří celoročně řídí jejich tréninkový proces a zdokonalují je po sportovní stránce.