Bratři Peňázovi odcestovali do Estonska

V dnešní nelehké době, kdy omezení střídá jiné a v oblasti sportu nevyjímaje, se studenti II.B Gymnázia Jeseník zúčastnili Mistrovství ČR a zároveň nominačních závodů na Mistrovství světa v lyžařském orientačním běhu juniorů v Estonsku. Akce schválená Národní sportovní agenturou i hlavní hygieničkou ČR proběhla za velmi přísných hygienických opatřeních na konci ledna 2021 v Rýmařově.

Výborným výkonem si oba bratři zajistili částečnou nominaci na MSJ. Vojta se stal v sobotu umístěním na 1. místě mistrem ČR, bratr nezahálel a skončil těsně za ním na 2. pozici. Druhý den se jel závod v klasice a bratři se v umístění vystřídali a ukořistili opět nejvyšší příčky. Radek 1. a Vojta 2. místo.

Svou částečnou nominaci bylo nutno potvrdit ještě dalšími povinnostmi a kvalifikačními měřenými tréninky. Pozice utvrdili a nominaci si oba vybojovali. Po absolvování testu na Covid se přidali k celorepublikové výpravě a odcestovali do Estonska. Za tímto velkým úspěchem stojí zejména trénování ve skupině běžců Fenix Ski team Jeseník pod vedením Květoslava Žalčíka, který perfektním a odborným přístupem k tomuto úspěchu dopomohl.

Konání reprezentantu ČR v LOB sledujte na: http://wsoc2021.peko.ee/ nebo na https://www.ski-o.cz/

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři