Čas pro knihu - nej knihy Barbory Čechové

Milí studenti a kolegové, byla bych moc ráda, abychom si i v této náročné době našli čas na přečtení dobré knížky. Podělme se o názory na naše nejoblíbenější knihy, doporučme si navzájem něco hezkého ke čtení a prožijme klidné chvíle nad pěknou knihou.

Mým favoritem pro zlepšení nálady je kniha Tři muži ve člunu o psu nemluvě - autor Jerome Klapka Jerome. Myslím, že ji většina z vás četla, ale možná některé z vás minula. Jedná se o příběh tří kamarádů ve staré Anglii, kteří jedou na krátkou dovolenou na řeku Temži. Pokud máte rádi anglický humor, historii a reálie, je to kniha právě pro vás. Měla jsem štěstí, že jsem se na dovolené ocitla na břehu řeky Temže, a dokonce jsem vypátrala historickou hospodu, která je v knize uvedena.

A to mě přivádí k jiné hospodě, která je v názvu mé další oblíbené knihy Hostinec U kamenného stolu autora Karla Poláčka. Někteří z vás viděli stejnojmenný černobílý film z cyklu pro pamětníky. Já mám ráda jeho knižní předlohu. Oblíbila jsem si prostředí ospalého lázeňského městečka s poetickým názvem Džbery pod skálou, kde se odehrává jednoduchý příběh dvou spřátelených rodin. Obdivuji laskavý humor a svěží styl, se kterým je knížka napsaná.

Tak se zdá, že v mých oblíbených knihách je vždy nějaká hospoda, ale výběr možná ovlivnilo současné uzavření restaurací.

Mějte se hezky a čtěte. Barbora Čechová

Postřehy jednotlivých učitelů gymnázia o knihách, které je provázejí životem. Připojte se i vy a pošlete svůj příspěvek na .

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři