Čas pro knihu - nej knihy Libora Malého

Milí studenti a kolegové,

přemýšlel jsem, co bych napsal k zajímavé knize.

V mládí jsem velice rád četl verneovky a z celé řady knih, které jsem od Julese Verna přečetl, mne asi nejvíce ovlivnil titul Tajuplný ostrov.

V současnosti nejsem žádný polykač knih, ale některé mne skutečně zaujaly: L. N. Tolstoj - Vojna a mír. K této klasice asi není potřeba co dodat. Dále to byl životopis významného českého dokumentárního kameramana Jana Špáty: Martin Štoll - Jan Špáta. Další kniha je opět životopis italského malíře Caravaggia. Autorem je Miloš Kočka (také Priessnitz). Kočka tuto knihu napsal mnohem dříve než životopis o Priessnitzovi a literárně je ceněn více. Život kontroverzního italského barokního malíře byl velice pestrý, místy divoký. Jeho mecenáši a ochránci byli vysoce postavení církevní hodnostáři, včetně papeže. Caravaggio zanechal po sobě velké množství obrazů a svými pracemi patřil k průkopníkům barokního malířství. Miloš Kočka - Krev na paletě.

S pozdravem Libor Malý

Postřehy jednotlivých učitelů gymnázia o knihách, které je provázejí životem. Připojte se i vy a pošlete svůj příspěvek na .

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři