Čas pro knihu - nej knihy Stanislava Jurníka

Ahoj současným i budoucím knihomolům!

Já osobně mám knížky moc rád, kupuji a čtu je hodně často, ale asi nedokážu vybrat tu pro mě opravdu „nej“, bylo by jich zřejmě víc. Tak přesto alespoň jeden malý tip.

V seznamu bestsellerů naší literatury by se nejspíš neobjevila útlá knížka Zdeňka Šmída s dlouhým názvem Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách vydaná v roce 1984, kterou jsem kdysi koupil za dnes neuvěřitelnou cenu 14 Kč (vlastně ještě Kčs). Je to 2. díl kdysi kultovní trilogie o partě vodáků a „horáků“. Všem, kteří rádi chodí sami či s kamarády do malých i vyšších kopců za přírodou, sportem, zážitky a třeba i za dobrodružstvím, bych ji doporučil pro její vtipnou formou pojatý text protkaný leckde nečekanou (ale snesitelnou) poetikou. Najdete zde obyčejnou řečí popsané nadčasové pravdy nejen o horách a nás samotných, ale možná i o životě a jeho smyslu a náplni vůbec. Knížka možná někoho donutí k zamyšlení, ale bavit se při její četbě budou zaručeně všichni.

Zájemců rád zapůjčím své už nepříliš reprezentativní a dost salátové vydání, stránky ale jsou zatím pořád ještě všechny, a dokonce je udržuji i ve správném pořadí, což každý čtenář ocení…

Stanislav Jurník

Postřehy jednotlivých učitelů gymnázia o knihách, které je provázejí životem. Připojte se i vy a pošlete svůj příspěvek na .

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • školní metodik prevence:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři