CeVoS je otevřen!  Už jste tam byli?

Více

Koncem minulého roku vypsala MKZ soutěž o nové využití prostor bývalé městské knihovny a v internetovém hlasování mezi Jeseničáky zvítězil „Projekt Proměny“ skupiny studentů zdejšího gymnázia za podpory místní organizace EduArt, z.ú.
Díky tomu bylo celé vrchní patro budovy na rok propůjčeno do rukou jesenické mládeži a vzniklo zde Centrum Volného času Studentů, čili CeVoS, které bylo slavnostně otevřeno 14. září 2020 za účasti starostky města a dalších hostů.

Nyní je tedy CeVoS otevřen pro všechny žáky 2. stupně ZŠ a pro středoškoláky, a to ve všední dny od cca 13:30 do 16:30. V 1. patře budovy jsou vám k dispozici tři místnosti, zařízené jako útulné prostředí pro pokec s kamarády, zašívárna při čekání na spojení domů, místo pro hraní deskovek, poznávání nových lidí, zábavu – a k tomu všemu si můžete dát něco na zub v chystaném mini-baru.

Jelikož je zavedení distanční výuky na školách během podzimu bohužel téměř neodvratné, chceme zde nabídnout DOUČOVÁNÍ pro všechny žáky 2. stupně a středních škol! Doučování povedou dobrovolníci (převážně ze 4. ročníku) ochotní pomoct vám s jakýmkoliv předmětem (čeština a cizí jazyky, chemie, biologie, matematika atd.), nabízíme také konverzaci v cizích jazycích anebo kariérní poradenství s lektorem Přemkem Šeděnkou. Je možné domluvit také poskytnutí prostor pro společné učení s kamarády.  
Vše bude probíhat podle aktuálních opatření, proto sledujte Facebookovou stránku „Cevos“, kde najdete více informací. 

A co vlastně stálo za vznikem CeVoSu? 

Vše to přitom začalo jako pouhý nápad dvou studentek Gymnázia Jeseník, Sarah Kroupové a Katky Kolbové, kterého se chytlo více lidí, a začal se postupně realizovat. Nejprve jsme vytvořili popis „Projektu Proměny“, který se umístil na prvním místě hlasování a my jej tak mohli začít realizovat. Parta studentů a studentek, koordinovaná zástupcem EduArtu Přemkem Šeděnkou, se začala scházet jednou týdně a nápadů bylo tolik, že se ani nestíhaly zapisovat. Dali jsme hlavy a ruce dohromady, vymysleli koncept úprav a od června začali prostory zútulňovat, a to se nám především díky dobročinnosti zdejších lidí podařilo bez zbytečného utrácení peněz. Prostorům jsme také dali nový název – CeVoS. Chtěli bychom zde pořádat zajímavé akce, například přednášky a besedy se seniory z Jesenicka, na nichž se dozvíme o historii našeho regionu a také jak se Jesenicko postupem času změnilo. 

Tak se přijďte podívat, těšíme se na vás! 

 Zpracovala A. Štrajtová 

Obrázek: aktuality/galerie/img-0412.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-0414.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-0416.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-0415.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-0418.jpg
Obrázek: aktuality/galerie/img-0417.jpg

Gymnázium Jeseník

adresa
Komenského 281,  790 01 Jeseník
e-mail
telefon
+420 584 411 429
IČ, IZO
IČ 60 045 141, IZO 102 692 173
ID datové schránky
w4ej52x
fax
+420 584 412 072
kde nás najdete
mapy.cz

Vedení školy

  • ředitelka:
  • zástupce ředitelky:
     
  • zástupce ředitelky:
  • výchovný poradce:
  • preventista sociálně patologických jevů:
  • pracovník pověřený BOZP:

Naši sponzoři